Kostivere lapsed käisid metsloomi kaemas

Kostivere lapsed käisid metsloomi kaemas

3660
Kostivere lapsed loomadele sööta viimas. Foto: Marko Olop

Kostivere jahiselts eesotsas Marko Olopiga korraldas 2. märtsil Kostivere lasteaia lastele vabaõhuürituse, kus tutvuti metsloomade eluoluga.

Üritusest said osa oma viiskümmend last ja kuus õpetajat.

Lasteaialapsed viidi metsa suure bussiga, kus näidati kuidas elavad metsloomad. Lapsed olid ise kaasa võtnud kõike paremat loomadele söögiks ja jahiselts toetas veel teraviljadega, mis pandi enne metsaminemist igale lapsele kotti.

Kostivere lapsed metsas eksusioonil. Foto: Marko Olop

Pärast loomadele söögiautomaatidesse toidu panemist rääkis Marko Olop metsloomade iseärasustest, näitas põdra ja sokku sarvi ning teravaid metsanotsu kihvasid, mida lapsed said oma silmaga vaadata ja kätega katsuda.

Räägitud sai veel kobraste elustolust. Jahiseltsil oli kaasa võetud kopra kolju, mida nähes lapsed pidid pettuma, et kopral polegi puhtad ja säravad hambad.

Markol oli lastele ka üllatus varuks, kui välja ilmusid kaks jahikoera, mis sai päeva magnetiks. Kohalik jahimees Ilmar oli kaasa võtnud jahikoerad siledakarvaline taks ja Vene-Euroopa laika. Kui koerad ära silitatud ja kallistatud, sai selleks korraks metsaüritus läbi.