Kopra basseinist kätte saamisega tekkis probleeme

Kopra basseinist kätte saamisega tekkis probleeme

1960
Foto: Flickr

Ehkki mai esimesel nädalavahetusel käisid päästjad mitu korda Viljandi Uueveski basseinist kobrast välja õngitsemas, leiti läinud nädalal sealt üks loom surnuna. Nüüd on puhkekoha haldaja pannud sinna prussi, et koprad basseinist välja pääseksid.

Nädal tagasi oli Lõuna päästekeskuse Viljandimaa päästepiirkonna juht Jüri Soovik saatnud linnavalitsusele kirja palvega leida lahendus, et basseini kukkunud loomad sealt ise välja pääseksid. Ta ei pidanud õigeks, et päästjad peavad neid sealt mitu korda nädalas välja tooma, kirjutab Sakala.

Viljandi linna majandusameti juht Riho Tipp ütles teisipäeval pärast Uueveskil käimist, et paiga haldaja oli pannud basseini juurde prussi, millest on loodetavasti abi.

„Nõustume Viljandimaa päästepiirkonna juhataja öelduga, et loomadele tuleb tagada turvaline elukeskkond. Uueveski basseinide ümbruse ohutuse tagamine on osaühingu Uueveski Puhkekeskus lepinguline kohustus,“ lausus Tipp.

Tema selgitust mööda sõlmis linn 2012. aasta sügisel nimetatud firmaga vara kasutusse andmise lepingu 25 aastaks. Vara kasutamise tasu on sümboolne – 1 euro 365 kalendripäeva eest. „Samas lasub vara kasutajal kohustusi. Üks nendest on kohustus tagada ohutus basseinide ümbruses ja kogu kinnistul,“ rääkis Riho Tipp.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts, kes ise elab samuti Uueveskil, aga töötab Tallinnas, sõnas, et on alati valmis nõuga abistama, samuti leiaks ta häda korral spetsialistid, kes võiks abi anda.

„Tiheasustusalale jahiseadus ei laiene, seal kehtivad loomakaitseseadus ja muud haldusaktid. Kehtiv seadustik ei takista lahenduste leidmist, aga kõik on omavalitsuse enda otsustada, näiteks võib ta lubada väljapüüki,“ selgitas Korts. Tavaliselt on sellistel puhkudel tema kinnitusel ikkagi jahimehi appi kutsutud, aga konkreetse tegevuskava otsustab volikogu.

Loe lähemalt Sakalast.