Konju lasketiirus toimus metsarahva päev

Konju lasketiirus toimus metsarahva päev

746
Fotod: Marko Vinni

Laupäeval, 18. septembril toimus Konju lasketiirus Ida-Viru Jahimeeste Seltsi ja Voka jahiseltsi eestvedamisel metsarahva päev.

Päeval sai tutvuda lasketiiru tegemistega ja uudistada vastvalminut ulukite esmakäitlushoonet. Päeva sisustasid põnevate jahi- ja loodusjuttudega Vahur Sepp ja Peeter Hussar, kes on Eesti jahinduse korüfeed. Räägiti metsloomade aastaringist metsas, kuidas aastaajad mõjutavad loomade elutegevust ja kuidas külmem periood üle elatakse. Samuti kas ja kuidas metsade majandamine mõjutab loomade ja lindude käekäiku metsas. Veel tutvustati loomade jälgi ja nende tegevusjälgi metsas.

Lisaks sai kätt harjutada vibujahiga. Kohal olid vibujahiklubi „Mägilased“ liikmed, kes tutvustasid kõikidele soovijatele vibujahi eripärasid. Vibujaht oli päeva ka üks suurim magnet ja huvi puudust näha ei olnud. Päris mitmed mõlgutavad mõtteid endale ka vibu soetada.

Huvilised said proovida õhupüssist lasta jooksva jänese märki ning kätt harjutada tavalist märklehte lastes. Pärast ringkäiku sai degusteerida Linnamäe lihatööstuse poolt välja pandud erinevaid ulukiliha saadusi.

Päev oli küll pisut tuuline, aga kuum tee ja kohv soojendasid keha. Osavõtt oli küll tagasihoidlik, kuid need, kes osalesid, said palju uusi teadmisi jahindusest ja meie tegemistest parema ülevaate.

Suured tänud kõikidele panustajatele ja osalejatele!

Marko Vinni
Ida-Viru Jahimeeste Selts