Kolmekuninga jahid Saaremaal

Kolmekuninga jahid Saaremaal

2069
Fotod: EJS

11. ja 12. jaanuaril toimusid Saaremaal traditsioonilised kolmekuningajahid, kus kütiti metssigu ja punahirvi.

Ühe jahikorraldaja Aivar Jõgi sõnul on tegemist juba kümmekond aastat toimiva traditsiooniga. „Jahimeeste jahieetika ja arusaam valiklaskmisest oli kõrge, kütiti õigeid ulukeid“ ütles Jõgi „meie jahtides on traditsioon, et jaht ei lõpe lasuga. Iga õnneliku küti aukohus on ka saak vajalikult esmatöödelda.“ lisas ta.

11. jaanuaril toimus jaht Kuumil mida juhtis JS esimees Mati Kirs, keda assisteerisid tema pojad Kaupo ja Madis. Küttida võis punahirve ja metssiga. Jaht oli organiseeritud kõrgel tasemel , tehti kokku kaks koertega aju. Päeva lõpuks oli paraadil kuus hirvepulli, millest üks on ilmselt pronksmedali vääriline. Selle küttis Jaan Luks.  

12. jaanuaril oli jahipäev Kihelkonnas. Ilm oli pisut tormisem kui eelmisel päeval aga õnneks jäi vihm juba hommikupoolikul järele. Tehti üks suur aju koertega. Kokku osales jahipäeval 14 jahikoera, kes tegid väga tublit tööd. Kütiti 15 metssiga ja 2 hirvepulli. Metssigu käideldi nõuetekohaselt ja võeti vajalikud proovid ning saadeti analüüsimiseks vetlaborisse. Jaht oli korraldatud väga hästi. Päeva lõpus toimus uluki ja õnnelike küttide austamine, kus jahijuhataja Aivar Jõgi õnnitles isiklikult kõiki kütte. Jahti saatsid vajalikud jahisignaalid.

EJS tänab mõlema kolmekuninga jahi korraldajaid ja loodab, et neil jätkub jaksu neid suurepäraseid ühiselt veedetud kvaliteetpäevi ka edaspidi korraldada. Küttidele paneme aga südamele, et kui oled saanud au osaliseks osaleda mõnel sellisel ühisjahil, siis tuleb see ka lõpuni välja kanda. Ehk siis olla seltskondlik ja abivalmis kui olukord ja jahitulemus seda nõuavad.

EJS