Kolmas jahikoerapäev ja jahikoerte erinäitus toimub Palmses

Kolmas jahikoerapäev ja jahikoerte erinäitus toimub Palmses

2807
Jahikoerapäev 2015. Foto: Jaanus Prits

26. augustil toimub Palmse mõisas juba kolmandat korda suur jahikoerapäev, mida korraldavad ühiselt Palmse mõis SA Virumaa Muuseumid, Eesti Jahikoerte Tõuühing, Eesti Jahimeeste Selts ja Eesti Ratsaspordi Liit.

Päeva sündmustele antakse start kell 9.

“Koer on tõestatult olnud esimene loom, kelle inimene kunagi on kodustanud”, selgitas Ants Leemets sihtasutuse Virumaa muuseumid juhataja. “Arheoloogiliste leidude põhjal Euroopas vähemalt 15 tuhat aastat tagasi”, lisas ta.

“Tänapäeva koerte eellaste (hallhuntide ja ürgkoerte) kodustamise põhjus oli eelkõige abiline jahis”, selgitas Leemets. “Inimeste püüdlus omada paremaid jahikoeri on kestnud aastatuhandeid” ütles ta ja lisas, et “sellest püüdlusest kasvas välja ka tõuaretus”. Suur enamus tänapäeva koeratõugudest on aretatud algselt jahikoerteks.

Jahikoertepäeva raames on palju tegevusi tervele perele – lastele, koertele, jahimeestele. Laiale avalikkusele on suunatud jahikoerapäeva šõuprogramm, mille jooksul näidatakse kostümeeritud ajaloolisi jahistseene koerte ja hobustega, vibujahti, faasani- ning pardijahti, ajaloolisi koeratõuge ja nende funktsioone.

“Mõisates on alati olnud jahikoerad, jäägrid ja mõisnikud, kes armastasid pidada jahti”, kommenteeris Ants Leemets. “Meil on hea meel, et saame Palmse mõisas vastu võtta vahvaid jahikoeri, kes pakuvad meie külalistele elamusi”, selgitas Leemets ja lisas, et “jahikoera tegevuses tavaliselt näevad vaid jahimehed, nüüd saavad seda näha külastajad”.

Palmses toimuval jahikoerapäeval toimuvad tegevused:

  • Millised näevad välja tänapäevased jahikoerad? Toimub jahikoerte sertifikaadiõigusega erinäitus.
  • Kohale on toodud motoriseeritud karu Soomest, mille peal saab oma koeri proovida.
  • Kunstlik verejälje demo, kus on võimalik oma koeri katsetada.
  • Tehisurg koertele.
  • Demo linnukoertele.
  • Ajaloolised jahitseenid, erinevad koeratõud, hobused, vibulaskmine ja palju muud põnevat.
  • Palmse mõisas on avatud näitused, kohvikud, atraktsioonid.
  • Esineb jahipasunate ansambel.

Kutsume Teid kõiki 26. augustil Palmse mõisa veetma ühte ilusat ja huvitavat päeva koos meie neljajalgsete sõpradega!