Kokkutulekul heategevuseks kogutud raha anti üle

Kokkutulekul heategevuseks kogutud raha anti üle

514
Kiirabi esindaja Kalle Kask andis heategevusena kogutud tulu üle rahvuslooma ümarlaua esindajale Helen Arusoole. Foto: EJS

26. juulil andis kokkutulekul kiirabi (ennetaja.ee) esindaja kogutud annetusraha MTÜ-le Aasta loom.

Ennetaja.ee osutas 7.-9. juulini Ida-Virumaal toimunud jahimeeste kokkutulekul lisaks meditsiiniteenusele soovijatele ka alkomeetriga testimise teenust. Nende soov ja tingimus oli see, et teenuse eest annetatud summa jääks Eestisse.

„Jahimehed olid sel kokkutulekul vastutustundlikud, kokkutulek möödus valdavalt rahulikult. Ka alkomeetrisse puhujaid tundus see aasta olevat vähem, kuid need, kes kuulsid, et kogutud raha läheb heategevuseks, annetasid ka selle tõttu kohe rohkem,“ selgitas kiirabi esindaja Kalle Kask.

Eesti Jahimeeste Seltsi esindajad otsustasid annetuse suunata rahvuslooma ümarlauale nende vajaliku töö toetamiseks.

Rahvuslooma ümarlaua ja MTÜ aasta looma esindaja Helen Arusoo tänas kõiki annetajaid ning selgitas, et annetatud raha läheb kindlasti asja ette ning seda kasutatakse MTÜ läbiviidavates projektides. „Nii nagu eelmise annetuse puhul, ka sellel korral teeme täpse aruande raha kasutamise kohta,“ selgitas Arusoo.

Möödunud aastal algatas Ennetaja kokkutulekul heategevuse, mille käigus kogusid kokkutuleku külastajad 467,60 eurot. Sel aastal annetati heategevuseks samas järgus raha, kokku kogunes 450,72 eurot.