Kevadtorm heidutas põdravasikad Kohtla-Nõmmel aeda pakku

Kevadtorm heidutas põdravasikad Kohtla-Nõmmel aeda pakku

1683
Foto: Jüri Jõepera

7. mail leiti Ida-Virumaal Kohtla-Nõmmel ühes koduaias kaks mõnepäevast põdravasikat, kes kohalike jahimeeste ja keskkonnaameti abiga õhtuks Päite loomaparki sõidutati ja sealt järgmisel päeval Elistvere loomaparki viiakse.

Esimesena märkas Kohtla-Nõmmel ühe aia taga lebavat põdravasikat juhuslik möödamineja, kirjutab Põhjarannik. Telefonikõnede tulemusena jõudis jutt kohaliku jahtkonna esimehe Toomas Kriisani, kes esmalt lähemal elavad jahimehed vaatama saatis ja kui jutt kinnitust leidis, ise kohale sõitis. Selleks ajaks oli aia taga olnud vasikas end püsti ajanud ja aeda sisse läinud, talle järgnenud inimesed leidsid sealt veel teisegi põdravasika.

“Kaitsevägi oma Kevadtormiga on siinsamas Kohtla-Nõmmel ju, arvata on, et nemad põdralehma koos vasikatega metsast majade poole liikuma hirmutasid. Ilmselt jooksis lehm hiljem metsa tagasi, aga vasikad ei jõudnud tema tempos kaasa minna,” arutles Kriisa, kuidas kolme-neljapäevased põdravasikad – nabanöörijupidki veel küljes – tõenäoliselt inimeste juurde sattusid.

Loe lähemalt Põhjarannikust.