Keskkonnakomisjon arutas veelinnujahiga seonduvat

Keskkonnakomisjon arutas veelinnujahiga seonduvat

2034
Foto: EJS

Esmaspäeval, 30. aprillil arutas riigikogu keskkonnakomisjon jahiseaduse muudatust, mis jõustumisel muudaks lisakoolituse kohustuslikuks kõigile välisriikide jahikülalistele. Selle koolituse läbimine oleks eeltingimuseks välismaalasele jahitunnistuse väljastamisel.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul ei saanud jahimehed kuidagi sellise seadusemuudatusega nõustuda. „See muudatus oleks asjaajamise muutnud külalistele ebamugavaks, lisandunud oleks liigset bürokraatiat ja me oleks teinud e-jahindusest ja e-riigist tubli sammu tagasi,“ selgitas tegevjuht. „Pakkusime komisjonile ja ekspertidele lahenduse, mis lähtus seatud eesmärgist ja mille eelnevalt arutasime läbi Keskkonnaministeeriumiga“. „See tundus komisjoni liikmetele mõistlik ja vastuvõetav, edasi mindi juba meie pakutud variandiga,“ lisas Korts.

Kogu arutelu ja kavandatav seadusemuudatus oli tingitud ornitoloogide poolt esitatud petitsiooniga väidetavate rikkumiste kohta veelinnujahil välismaiste jahikülaliste poolt. Eelmisel hooajal aga mingisuguseid olulisi rikkumisi Keskkonnainspektsiooni poolt ei registreeritud.

EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe sõnul ei esitata välismaalase jahitunnistuse väljastamisel lisatingimusi üheski teises riigis. „Praegune praktika on selline, et aktsepteeritakse üksteise jahitunnistusi ja jahikoolitusi,“ selgitas Lillemäe.

Komisjon lähtub edaspidises töös jahimeeste pakutud variandiga, mille puhul tuleb enne veelinnu väikeulukiloa väljastamist läbida koolitus. See on praktikas paremini teostatav ja annab kindlasti ka positiivse praktilise efekti. Arutelu jätkub järgmisel istungil ja kui komisjoni liikmed seadusmuudatuse heaks kiidavad, võib see jõustuda juba enne veelinnuhooaja algust. EJS hoolitseb selle eest, et operatiivne info toimuvast jõuaks läbi kodulehekülje kõikide liikmeteni.