Keskkonnaamet kutsub looduskaitsekuu matkadele

Keskkonnaamet kutsub looduskaitsekuu matkadele

2174
Looduskaitsekuu matk Luua arboreetumis 2017.a. Foto: Anne-Ly Feršel

Keskkonnaamet korraldab 26.˗27. mail 20 tasuta matka kõigis maakondades üle Eesti, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Tänavuse looduskaitsekuu teemaks on „Terve Eesti“, et pöörata tähelepanu looduse ja inimese tervise seostele. Looduskaitsekuu matkad on suurepärane võimalus minna loodusesse liikuma, saada rohkem teada meid ümbritsevast ning teha head ka oma tervisele. Teadlaste tehtud uuringud on tõestanud, et looduses liikumine parandab füüsilist vormi ning mõjub hästi südamele. Lisaks parandab looduses viibimine mälu ja tähelepanuvõimet ning ennetab stressi.

„Sarnaselt varasematele aastatele kutsume ka tänavu inimesi loodusesse liikuma. Matku korraldame selleks, et saaksime paremini tuttavaks piirkonna loodus- ja kultuuriväärtustega, teeksime head oma tervisele ning oskaksime seeläbi paremini hoida loodust ja iseennast,“ lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Saaremaal matkatakse Kübassaare laialehises metsas, mis valendab kevadel karulaugu õitest, põigatakse randa, niidule ning kadastikku, kus võib leida orhideesid. Valgamaal matkatakse Läti piiri äärsetes Aitsra metsades, kus muuhulgas vaadatakse, kuidas mets on taastunud kahe aasta tagusest põlengust. Viljandimaa matkajad kogunevad juba hommikul kell 6, et nautida varahommikust rabamännikut matkates ümber südamekujulise Parika väikejärve. Täpsem info kõigi matkade kohta on leitav Keskkonnaameti veebilehelt.

Matkama tulles tasub kaasa võtta oma toidukott ja jook, selga panna ilmale vastav riietus ning jalga mugavad jalatsid! Matkadel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine.

 

Matkade toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.