Keskkonnaamet kutsub keskkonnahariduse infopäevadele

Keskkonnaamet kutsub keskkonnahariduse infopäevadele

1834
2017. aastal toimunud infopäev Raplas. Foto: Piret Eensoo

Tänasest kuni 27. septembrini toimuvad maakondlikud infopäevad, kus tutvustatakse õpetajatele, kooli- ja huvijuhtidele võimalusi keskkonnahariduslikeks tegevusteks.

Infopäevadel saab silmast silma kohtuda looduskeskuste esindajatega ning teiste keskkonnahariduslike tegevuste pakkujatega nii oma maakonnast kui lähiümbrusest.

„Kuna koostamisel on Eesti riiklik Keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava aastateks 2019-2022, siis saab igas maakonnas ülevaate toimunust ja edasistest plaanidest kava loomisel,“ ütles Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik. Muuhulgas toetatakse tegevuskavaga jätkusuutliku tarbimise ja tootmise põhimõtete lõimimist kõigis haridustasemetes. Samuti toetatakse loodusteaduste ja tehnoloogia süvahuviga õpilastele suunatud tegevusi.

Veel tutvustatakse keskkonnahariduse infopäevadel Rohelise kooli programmiga liitumise võimalusi ning igas maakonnas pakutakse osalejatele üht harivat loengut või praktilist tegevust looduse ja tervise või elurikkuse teemal. Näiteks saab Saaremaal kuulda nekrofiilsetest putukatest, Tartus ämblikest, Jõgeval tervist turgutavatest taimedest ning Võrus toidu ja tervisega seonduvatest müütidest. Paides minnakse mõtterännaku vahendusel metsa tervist otsima ning Hiiumaal jagatakse praktilisi näiteid, kuidas muldade ja kivimite maailma põnevalt tutvustada.

Infopäevadele on oodatud nii lasteaia- kui kooliõpetajad, huvi- ja koolijuhid kui ka kõik teised keskkonnahuvilised. Infopäevade toimumiskohad, ajad ja päevakava leiab Keskkonnaameti kodulehelt. Infopäevadel osalemine on kõigile tasuta, ent eelnevalt tuleb registreeruda.