Keskkonnaamet ja partnerid kutsuvad looduskaitsekuu matkadele

Keskkonnaamet ja partnerid kutsuvad looduskaitsekuu matkadele

2242
Matkajad Paukjärve lähistel. Foto: Siim Veski

Keskkonnaamet korraldab koos partneritega maikuu kolmel nädalavahetusel matkad kõigis Eesti maakondades.

Tänavuse looduskaitsekuu teema on „Eestilt Euroopale, Euroopalt Eestile“. Eestist saab esmakordselt Euroopa Nõukogu eesistuja, mistõttu on sobiv aeg arutleda, millised on need väärtused, millega rikastame Euroopa loodust ning mida on Euroopa looduskaitse süsteem meile andnud. Eesti võib rõõmustada kindlasti nii suurkiskjate hundi ja karu kui ka kotkaste hea käekäigu üle. Rahul võime olla rabade ja mitmete teiste elupaikade soodsa seisundiga. Suure töö tulemusel on paranemas ka meie loopealsete seisund. Euroopa Liidu looduskaitse aruandluse tulemuste kohaselt on Eesti üks vähestest liikmesriikidest, kus elupaikade ja liikide olukorda on enam kui 50% juhtudest hinnatud soodsaks.

Paljud tulemused on saadud tänu Euroopa erinevate fondide toetusele ning matkade käigus külastatakse toetuste abil säilinud ja taastatud alasid ning loodusradu. Samuti õpitakse meie mitmekesist loodust veelgi paremini tundma ja hoidma. Matkadele on oodatud kõik loodushuvilised.

„Nagu igal aastal pakume ka tänavu võimalusi saada osa meie loodusrikkustest ja õppida hoidma neid väärtusi, mis meil on. Kolmel maikuu nädalavahetusel on kõigil huvilistel võimalik osaleda 36 erineval matkal, mida korraldame Hiiumaast Põlvani. Ootame osalema ligi 800 inimest,“ ütles Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Matku korraldab Keskkonnaamet koos 15 partneriga ning tänu sellele on nende valik rikkalik. Näiteks saab tutvuda poollooduslike kooslustega Saarnaki laiul Hiiumaal, Kaasikjärve raba taastamistöödega Endla looduskaitsealal, Narva kanjoni ja endiste põlevkivikaevandustega Ida-Virumaal, paisudele rajatud kalapääsudega Tartumaal. Taimehuvilised saavad matkata uhiuuel Allikasoo matkarajal Viidumäel, kus saab muuhulgas imetleda orhideid. Spordisõpru ootab jalgrattamatk Otepää looduspargis ning linnuhuvilisi linnuvaatlus Noarootsis, Räpinas või hoopis Pärnu rannaniidul. Täpsem info matkade kohta on leitav Keskkonnaameti veebilehelt.

Matkama tulles tasub kaasa võtta oma toidukott ja jook, selga panna ilmale vastav riietus ning jalga mugavad jalatsid! Matkadel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine.