Keskkonnaagentuur soovitab laiendada hanede kevadist heidutusjahti kogu Eestile (uuendatud)

Keskkonnaagentuur soovitab laiendada hanede kevadist heidutusjahti kogu Eestile (uuendatud)

1370
Foto: Flickr

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda toetab keskkonnaagentuuri soovitust laiendada hanede kevadise heidutusjahi võimalusi, et vähendada tekkivat majanduslikku kahju ning aidata pidurdada hanede arvukuse kasvu kiirust.

Põllumajanduskoda saatis eelmisel nädalal keskkonnaametile kirja, milles palutakse selgitusi seoses hanede heidutusjahi korraldamise kavatsustega, vahendab Maaleht.

„Kevadel ja sügisel Eestit läbivad rändlinnud on loomulik osa loodusest, kuid põllumeestele on üha suuremaks väljakutseks, kuidas tulla toime viimastel aastatel toimunud rändlindude arvukuse olulise kasvuga, mida kinnitab ka keskkonnaagentuuri värske aruanne. Nii nagu põllumehed on olukorra leevendamiseks korduvalt teinud ettepanekuid lubada kevadise heidutusjahi pidamist, toetab ka keskkonnaagentuur jahipidamise võimaluste laiendamist,“ selgitas põllumajanduskoja nõukogu esimees Olav Kreen.

Kreeni sõnul nõustub põllumajanduskoda agentuuri hinnanguga, et energiarikastel põllukultuuridel toitumine parandab märgatavalt isendite sigimiseelset seisundit, mis omakorda suurendab sigimisedukust. Viimane aga aitab ainult kaasa hanede arvukuse kasvuga seotud probleemide suurenemisele.

„Loodame, et aruanne on keskkonnaametile lõpuks ometi piisavaks argumendiks, et anda luba haneliste kevadise heidutusjahi pidamiseks – seni on amet korduvalt soovinud lisatõendeid heidutusjahi vajalikkuse kohta,“ lisas ta.

Loe edasi Maalehest.


Kuula ka raadio Kuku intervjuudVeljo Volke – mida arvavad ornitoloogid soovitusest laiendada hanede kevadist heidutusjahti (Saade)