Kehra õpilased said osa põdrajahist

Kehra õpilased said osa põdrajahist

5584
Fotod: Andres Üprus

Kehra gümnaasiumis toimuva jahinduse valikaine raames toimus sel nädalavahetusel väliõpe, kus õpilastel oli võimalik osa saada põdrajahist.

Koguneti juba hommikul Kehras, kust liiguti Kehra jahiseltsi jahimaadele. Lapsed said teada kuidas näeb välja jahipäeva algus ning kuidas käib instrueerimine.

Jahipasun kuulutas jahipäeva alanuks ning mindigi metsa. Ajajate liinile minek osutus parajaks katsumuseks. Viimase nädala jooksul oli nii palju sadanud, et metsad praktiliselt ujuvad. Kohati oli vesi nii sügav, et tüdrukud võeti selga ja tassiti järgmise kuivema kohani. Ajuliinis said aga kõik oma kummikud vett täis. See aga lapsi ei heidutanud ja jaht käis edasi.

Eelluure oli andnud infot, et piirkonnas peaks mitu põtra olema. Nägime aasta looma, metskitse, ja kährikuid, keda koer usinasti klähvis, aga ühtegi põtra me seekord ei kohanud. Vaatamata sellele jäid lapsed päevaga rahule.

Üks poistest arvas jahipäeva lõpus, et kui ta jahimeheks hakkab, siis pigem kütiks mitte ajajaks, kuna sellises vees ei tahaks sumbata.