Kehra õpilased said laskmist proovida

Kehra õpilased said laskmist proovida

2536

Seekord toimusid Kehra gümnaasiumi jahindustunnid Nõmmemõisa lasketiirus. Laskeinstruktor Anti Järvelaid rääkis lastele jahirelvadest ja laskemoonast.

Anti selgitas ohutustehnikast relva käsitlemisel, mida on oluline jälgida nii jahisituatsioonis, kui ka lasketiirus. Loomulikult ootasid lapsed huviga, millal relv kätte antakse ja pauku teha saab. Ilm oli aga üsna vihmane, ent valmis oli pandud nii jooksva sea märk, kui ka Compak Sportingu rada.

Hetkelist vihmapausi ära kasutades said lapsed kätt proovida taldriku laskmisel, mis küll ei lennanud nagu tavapäraselt, vaid olid maha ritta laotud. Aga kuna tabamisprotsent oli kõrge, siis võeti kasutusele ka veerev märk. Ka liikuva märgi tabamisprotsent oli üllatavalt kõrge.

Lapsed said tiirus käimisest väga hea emotsiooni ja nii mõnigi neist soovis lähimal võimalusel taas tiiru külastada. 

Jahinduse valikaine Kehra gümnaasiumis hakkab aga vaikselt otsa saama. Järgmisel kolmapäeval ongi viimase tunnid. Mõned teemad on veel jäänud, muuhulgas ehk üks huvitavamaid osasid – jahitrofeed.

Samuti tehakse aine lõpuks väike arvestus, mille käigus soovib õpetaja näha, mida ja kui palju lastel meelde jäi ja kas oskavad vajalikku infot iseseisvalt leida. 

Sellel laupäeval, s.o. 14.10 on plaanis õpilased viia Kehra seltsi jahimaadel põdrajahile. Jahi edukusest saab lugeda juba järgmisel nädalal.

Andres Üprus