Kas vibuga küttimine paneks metskitsed asjatult valudes piinlema?

Kas vibuga küttimine paneks metskitsed asjatult valudes piinlema?

1297
Foto: Flickr

Eesti Vibukütid tahavad tulevikus jahtida metskitsi vibuga, kuna ulukite arvukus on suur ja nad põhjustavad liiklusõnnetusi. Loomakaitsjad leiavad, et vibuga küttimine ei aita metskitsede arvukust ohjata, suurendab jahipraaki ja põhjustab loomadele liigselt kannatusi.

Juba viimased kuus aastat tohib Eestis vibuga küttida väikeulukeid nagu kopraid, minke ja kährikuid, lisaks linde. Vibuküttide seltsi Mägilased eestvedaja Rita-Anette Kohava sõnul on üks peapõhjuseid vibujahi legaliseerimiseks metskitsedele see, et nende arvukus on suurenenud just tiheasustusega alade lähedal, kus tulirelvaga küttimine ei pruugi olla ohutu, kirjutab Õhtuleht.

„Autoavariid toimuvad just sellistes kohtades, kus on palju inimesi, palju autosid. Tulirelvaga küttimine võib seal olla ohtlik,“ rääkis Kohava. Ta lisas, et relvadel on rikošeti oht ning need teevad kõva pauku ja müra. Küttimine peab olema 200 meetrit majadest eemal, et see ei seaks inimesi ohtu. Vibuga laskmine oleks sellistes kohtades vaiksem ja ohutum.

Loe lähemalt Õhtulehest.

JAGA