Karurünnaku üle elanud jahimehe vend: vigastused on tal tõsised

Karurünnaku üle elanud jahimehe vend: vigastused on tal tõsised

2499
Foto: Ott Maasikas/Flickr

Pühapäeva ennelõunal pidasid Koeru jahimeeste seltsi mehed Koeru vallas Rõhu küla metsades põtradele ajujahti, kui koerte klähvimisest hirmunud noor karu sattus põgenedes vastamisi kogenud Järvamaa jahimehega.

Mees jõudis enne käsikähmlust küll karjuda ja looma suunas lasu teha, kuid karu vigastas teda sellele vaatamata raskelt, vahendab Õhtuleht. Noor karu oli juba 141kilone.

Vigastada saanud jahimehe venna Olevi sõnul sai rünnakus peale rindkere vigastada ka venna õlg ja pea. „Peast tõmbas ja hammustas. Eks see püssipauk ja saadud vigastus hirmutasid karu lõpuks ära, aga vennal on ikkagi viis õmblust peas ja nägu nii paistes, et silmi lahti ei saa. Arstid ei lasknud algul peret venna juurdegi ja ütlesid, et ta ei tohi rääkida. Ei oska öelda, kas ta saab sel nädalal haiglast välja või mitte,“ ütleb ta murelikult.

Karu ründas vaatamata sellele, et jahimees karjus

„Kütiliinis on mehed küll üksteisest umbes saja meetri kaugusel ja nende vahel on silmside, kuid seni kuni appi jõuti, oli karu juba läinud. Mina olin liini teises otsas kilomeetri kaugusel ja kuulsin alles raadiosaatjast, et venna kiirabile vastutoimetamiseks on kiiresti autot vaja. Ei kuulnud ma ei karjumist ega ka lasku,“ meenutab Olev.

Jahimehe sõnul ei näinud rünnakuhetke ilmselt keegi peale ta venna, kuid arvata võib, et põgenev karu ründas jooksujalu. Kas vend jõudis lasu teha vahetult käpahoopide eel või alles elu eest peetava võitluse ajal, seda Olev ei tea.

Loe edasi Õhtulehest.