Karu küttimine sai läbi Pärnu-, Rapla- ja Ida-Virumaal

Karu küttimine sai läbi Pärnu-, Rapla- ja Ida-Virumaal

4033
Foto: Pixabay

Keskkonnaamet teavitas täna värsketest karu küttimisandmetest, kust selgub, et limiit on täidetud juba Pärnu-, Rapla- ja Ida-Virumaal.

11. septembri seisuga on Eestis kütitud 37 karu. Keskkonnaamet kehtestas tänavuseks karujahihooajaks kahjustuste vältimise eesmärgil küttimislimiidiks 55 karu.

Septembri algul täitsid esimesena küttimislimiidi Pärnumaa jahimehed. Pärnumaa Jahimeeste Liidu tegevjuhi Eero Nõmme sõnul oli tänavu karude küttimislimiit väiksem kui jahimehed soovinuks. “Esitasime sel aastal küttimissooviks viis karu, ent Keskkonnaamet määras kolm, mis on tänaseks juba täidetud”, kommenteeris Nõmm. Viimane isend sel jahihooajal kütiti Rahnoja jahiseltsi maadelt.

Lisaks tabati septembri algul viimane jahilimiidiga määratud karu Ida-Virumaal Anguse jahiseltsi maadel. Karu küttimislimiidi täitis ka Raplamaa, kui eelmisel nädalal, 6. septembril kütiti Valgu jahipiirkonnas suur isakaru.

Nädalaga on Eestimaal kokku kütitud seitse karu. Harjumaal, Lääne- ja Ida-Virumaal tabati kaks karu ning Raplamaal üks isend. Sellega täitsid Ida-Virumaa ja Raplamaa jahimehed riigi poolt ette määratud karujahilimiidi.

Karujahti pole veel aga avanud Põlva-, Viljandi-, Valga- ja Võrumaa jahimehed.

Karujaht algas augusti alguses ning kestab 31. oktoobrini.

Tabel: Keskkonnaamet