Käru Jahindusklubi pidas üldkoosolekut

Käru Jahindusklubi pidas üldkoosolekut

2418
Laskevõistluse "Käru siga" parimad. Foto: Käru JK arhiiv

30. märtsil toimus Käru Jahindusklubi üldkoosolek. Külla oli kutsutud ka EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Tegevjuht tutvustas aktuaalseid jahinduse teemasid. Kuna Käru JK ei ole EJSi liige, siis rääkis tegevjuht ka lähemalt EJS-i tegemistest. Samuti vastas tegevjuht küsimustele ja kutsus kõiki osalema jahimeeste kokkutulekul. Käru Jahindusklubi kohta kirjutas järgnevad tutvustavad read juhatuse esimees Jaanar Sõmer.

Oleme endise Raplamaa ja praeguse Järvamaa äärealal soode ja rabade keskel ulukirikkas piirkonnas. Jahimaid on meil u 18 500 ha, põtru kütime aastas keskmiselt 50-60, mõni aeg tagasi oli rekord 75. Metssigu enne SAK-i küttisime 145, praegu 6. Metskitsi küttisime 120.

Käru jahimaja.

Uus uluk on meil punahirv. Lõppenud hooajal küttisime 2 pulli, aasta varem 1. Lisaks on nii hunte kui karusid, viimaseid on põdrajahtidel ajust välja jooksnud mitmeid. Küttida ei ole neid õnnestunud. Sel hooajal õnnestus näitusele esitada 2 medaliväärilist sokusarve, mis on ka esmakordne klubi ajaloos.

Jahimehi on meil 65, esindatud 7 erinevat rahvust, markantsemad on puhast eesti keelt kõnelev lätlane ning korea juurtega jahimees.

Omame jahimajaga kinnistut, kus on kõikidele nõuetele vastav ulukitöötlushoone ning külmkamber. See on ehitatud klubi rahadega, lisainvesteeringuid või toetusi kaasatud ei ole siiani.

Enne põdrajahi algust on klubi liikmetele kohustuslik osavõtt laskevõistlusest “Käru siga”, mis koosneb kolmest alast: kuul (sile ja vint mõlemad) ning 25 märki taldrikuid.