Kärevere jahimaja sai ametlikult avatud

Kärevere jahimaja sai ametlikult avatud

1508
Kärevere kõige staažikam jahimees Rein Nadel linti lõikamas. Fotod: EJS

15. oktoobril toimus Tartumaal Kärevere jahimaja pidulik avamine, kuhu olid lisaks jahiseltsi liikmetele kutsutud ka külalised.

Kärevere jahiseltsi esimees Andres Põhjala sõnul sai pikalt vaeva nähtud, aga nüüd on korralik maja püsti ja jahimehed on rahul. „Meie maja on oluline mitte ainult jahimeestele vaid ka kogukonnale. Siin on olnud Kärevere külapäevad, klassi- ja koolikokkutulekud ja mitmed muud sündmuste tähistamised. Ehkki maja valmis valdavalt juba eelmise aastal, saadi kasutusluba sellel aastal. Seetõttu ka ametlik avamine,“ selgitas Põhjala.

Maja valmis jahiseltsi omavahenditest ja samuti PRIA meetme toetusel.

Jahimaja pidulikul avamisel sai sõna naabrimees ja kogukonna esindaja ajaloolane Kalle Lange. Ta rääkis palju põnevat nii küla kui ka talukoha ajaloost, kuhu jahimaja rajatud.

Seejärel said sõna külalised. Eesti Jahimeeste Seltsi poolt oli õnnitlema tulnud tegevjuht Tõnis Korts, kellel jagus Kärevere seltsi suunas palju kiidusõnu. „Jahimaja rajamisega näitab jahiselts, et ta ei ole projektipõhine vaid tulnud, et jääda. Jahimaja annab tunnistust kõrgest jahikultuurist ja loomulikult aitab nõuetele vastav esmatöötluskoht väärtustada jahisaaki, mis on meil selle aasta läbiv teema,“ tõdes Korts.

Tartu Jahindusklubist andsid kingitused üle juhatuse liige Jaak Volmer, kes esindas ka naabrit Laeva jahiseltsi ja tegevjuht Tõnu Peterson, kes esindas Vahelaane jahiseltsi.

Jahiselts Gustavi esindaja Kalev Kurs laulis Kärevere jahimeestele avamise puhul laulu rohepöördest ja andis üle kingituse. Samuti õnnitles ja andis üle meene naabrite Tähtvere jahiseltsi poolt Mait Siimson.

Kärevere seltsi juhatus otsustas ära märkida suure panuse eest jahimaja rajamisel järgmised isikud: Ene Lõhmuste, Erkki Kroon, Jaanus Järvpõld, Reedik Rööpson, Mart Mägi, Margus Kull, Jorma-Kalevi Hünnonen ja Andres Põhjala.

Kõigile nendele anti Eesti Jahimeeste Seltsi poolt üle ka kunstnik Kadri Kaerma poolt valmistatud savist „Jahikoda korda“ teema-aasta medalid.