Kaitseliidus arutati kokkutuleku korraldamist

Kaitseliidus arutati kokkutuleku korraldamist

1425
Vasakul kindral Johannes Kert, EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja Kaitseliidu Läänemaa malevapealiku kolonelleitnandi Meelis Pärnitsaga. Foto: EJS

19. juunil külastasid kokkutuleku korraldustoimkonna liikmed kindral Johannes Kert ja EJSi tegevjuht Tõnis Korts Kaitseliidu Läänemaa malevat.

Kohtuti malevapealiku kolonelleitnanti Meelis Pernitsaga. Arutati jahimeeste kokkutuleku korraldamise küsimusi. Kiltsi lennuväli on Kaitseliidu hallata. Kuna selleaastast kokkutulekut korraldatakse Kaitseliidu territooriumil, siis on ka sisu osas senisest enam lisatud riigikaitse teemasid. Nii näiteks toimuvad kaks töötuba, mida korraldavad Lääne maleva naiskodukaitsjad.

Koosolekul arutati, missuguseid tegevusi kokkutulekul veel teha. Läänemaa maaleval on plaanis mitmesuguseid esitlusi, aga milliseid täpselt, seda saavad näha juba kokkutulekul osalejad.

Koosolekul arutati ka võimalikku koostööd väljaspool kokkutuleku korraldamist. Riigikaitsega tegelevate organisatsioonide ja jahimeeste koostöö on sama vana kui Eesti riik. Eesti organiseeritud jahinduse lätete juures oli oluline roll just sõjaväelastel. Nii näiteks mõistsid kindralid Johan Laidoner ja Andres Larka juba 100 aastat tagasi, et jahinduses on vaja organiseerida seltsitegevust, et kindlustada ulukite kaitse ja võidelda salaküttimise vastu.

Jahimeeste kokkutulek “Tahan lennata” toimub 12.-14. juulini Läänemaal Kiltsi lennuväljal. Lisainfo ja piletid leiab SIIT.