Juhatuse töögrupp pidas nõu

Juhatuse töögrupp pidas nõu

420
Kuvatõmmis videost

28. veebruaril toimus EJS-i juhatuse poolt moodustatud jahiseaduse töögrupi laiendatud nõupidamine, kus arutati võimalikke ettepanekuid jahiseaduse täiendamiseks ja parandamiseks.

Veebruarikuu korraline juhatuse koosolek moodustas jahiseaduse võimalike ettepanekute läbitöötamiseks töögrupi, koosseisus Toomas Kõuhkna, Jaak Volmer, Karel Rüütli ja Margus Puust.

Töögrupi ülesandeks sai analüüsida ettepanekuid ja parandusi, mis on erinevatelt osapooltelt saabunud jahiseaduse korrigeerimiseks.

28. veebruaril kutsus töögrupp kokku laiendatud nõupidamise, kus said osaleda kõik juhatuse liikmed ja bürootöötajad ning kus arutati võimalike ettepanekute tegemist keskkonnaministeeriumile. Nõupidamisel otsustati, et praegusel hetkel liiga detailseid ettepanekuid ei esitata, vaid korratakse üle üldised põhimõtted ja väärtused, mis on kooskõlas EJS-i volikogu ja juhatuse otsustega.

Nii näiteks toetati kogukondliku jahinduse jätkamist. EJS-ile on saabunud hulgaliselt ettepanekuid, et jahiseaduses tuleks paremini määratleda haavatud uluki jälitamise korda naaberjahimaadel, üle vaadata tuleks tervikuna jahikoerte teema ning regulatsioon jänesejahi korraldamisel.

EJSile on esitatud liikmete poolt ka mitmeid teisi ettepanekuid, aga seekordsel arutelul väga detailseks ei mindud.

JAGA