Jõgevamaale paigaldati reflektoreid

Jõgevamaale paigaldati reflektoreid

354
Reflektoreid paigaldas Kurista jahiseltsi juht Veiko Lippur. Foto: erakogu

Veel enne 2023. aasta viimaseid päevi, leidsid ulukipeletusreflektorid uue maanteelõigu Jõgevamaal Kurista Jahiseltsi valdustes.

Lõik algab Kurista küla lähedusest ja läheb edasi Vaimastvere poole, kattes kokku 3,6 km pikkuse ulukiõnnetusterohke Tartu Jõgeva-Aravete maanteelõigu. Uus kaitsealune ala on üks pikimaid omataoliste seas. Reflektoreid paigaldas Kurista jahiseltsi juht Veiko Lippur.

„Loodame, et talv ja lumesahad kohtlevad teepiirdeposte hellalt ning reflektorid jäävad oma kohale ka talve lõppedes,“ sõnas projektijuht Urmas Salmu. „Kuigi Kuristas on nüüd üks pikimaid lõike, siis veelgi pikem ala – 3,8 km on veel Jõgevamaal, nimelt Luua Metsanduskooli ja Kullavere Jahiühistu paigaldatud lõik Jõhvi-Tartu maanteel,“ lisas ta.

„Reflektor pole mõistagi päris imevahend, mis hoiaks teest eemal kõik loomad, kes just enne autot peavad teed ületama, kuid oma osa metsloomade päästmisel on neil päris kindlasti,“ tõdes Salmu.

Alates 2022. aasta algusest on Jõgevamaa jahimehed panustanud reflektoritele pisut vähem kui 4000 eurot jahimeeste endi vahenditest, kattes selliselt kokku 10,8 km riigile kuuluvaid maanteid. Oma osa on selles ka If kindlustusel, kes igal aastal on Eesti Jahimeeste Seltsi „Ulukid teel“ projekti järjekindlalt toetanud, nii ka äsja lõppenud aastal. Toetuse abil sünnib loodusala ekspertide koostatav kokkuvõte, mis peaks andma ülevaate kolmel aastal kogutud infost ja lõikudel toimunust.

2023. aasta lõpuks oli Eesti maakondades kokku kuni 70 km reflektoritega varustatud maanteelõike, välja on nendest jäänud Võru-, Valga- ja Harjumaa.