Järvamaal tatsab ringi autolt löögi saanud emakaru

Järvamaal tatsab ringi autolt löögi saanud emakaru

4277
Foto: Scott Grubb/Flickr

Järvamaa jahimehed hoiatavad, et Türi vallas Taikse, Tõrvaaugu ja Rassi kandis liigub ringi vigastatud emakaru poegadega, kes võib inimesega kokku sattudes osutuda ülimalt ohtlikuks.

Järvamaa jahindusklubi juhatuse esimees Mati Hõbemägi andis Järva Teatajale teada, et pühapäeva õhtul kella 20 paiku sõitis Türi-Arkma maanteel Taikse lähistel auto otsa karule. Viljandi poolt tulnud Volkswageni roolis olnud juht andis häirekeskusele teada, et löögi tagajärjel paiskus karu kraavi, kuid ta märkas läheduses toimetamas ka kahte karupoega.

Veidi hiljem sündmuskohale jõudnud autojuht nägi oma autoaknast üle tee liipavad karu ja filmis teda. Seega on kindel, et autolt löögi saanud karuema surma ei saanud, kuid vigastas tõsiselt vasakut tagajalga või puusa. Teed ületanud karu liikus edasi Tõrvaaugu ja Rassi poole.

Mati Hõbemägi hoiatas, et kui keegi peaks lonkavat emakaru kohtama, siis tuleb temast igal juhul eemale hoida, sest loom on valust šokis ja kuri. „Haavatud või vigastatud loom ja veel poegadega, on ohtlik ja võib inimest rünnata,“ põhjendas ta.

Hõbemägi pidas võimalikuks, et karu jääb elama ning šokist toibudes rahulikult poegadega edasi toimetada. „Iseasi, kui hästi ta oma poegade eest vigastatuna hoolitseda saab ja kuidas vigastus paraneb. Kui tekib põletik, on muidugi halvasti,“ rääkis ta.

2018. aasta mais andsid inimesed Häirekeskuse hallatavale hädaabinumbrile 112 ja keskkonnainfo telefonile 1313 teada 1188 korral teada abivajavast loomast.

Loe edasi Järva Teatajast.