Järvamaal Koigi jahtkonnas toimus noorkotkaste ja kodutütarde sügislaager

Järvamaal Koigi jahtkonnas toimus noorkotkaste ja kodutütarde sügislaager

2832
Fotod: EJS

2.-4. oktoobril korraldasid Järvamaa jahindusklubi Koigi jahtkond ja Kaitseliidu Järva malev Järvamaa noorkotkaste ja kodutütarde sügislaagri.

Noortelaagri idee ühe autori, Koigi jahtkonna esimehe Asko Osula sõnul oli laagri eesmärgiks õppida lähemalt tundma jahindust ja jahipidamist, mis eeldab head looduse tundmist, looduses orienteerumist ja looduse hoidmist. Jahinduslaagrist saadud kogemus haakub hästi noorkotkaste ja kodutütarde igapäevase väljaõppega.

Laagri avapäeval tulid noori tervitama EJS-i tegevjuht Tõnis Korts ja Järvamaa jahindusklubi juhatuse esimees Mati Hõbemägi. Koigi jahimehed andsid noortele õpitubade kaudu algteadmised jahinduse olemusest ja õpetasid jahipidamise ohutustehnikat.

Laupäeval toimus ühine põdrajaht, kus noorkotkad ja kodutütred oli jahimeeste juhendamisel ajus ajajateks. Väga paljudele laagrist osavõtnutele oli see esimeseks lähemaks kokkupuuteks jahiga. Elamusi kogunes jahipäeva jooksul kuhjaga. Keerulisel maastikul läbiti kokku ligi kaksteist kilomeetrit, mõnel tüdrukul õnnestus kütiliinile välja jõudes näha isegi lähedalt karu ja jahi käigus küttisid jahimehed ka põdra.

Nii nagu sügisestel ühisjahtidel kombeks, praeti õhtul põdramaksa ja –fileed. Koigi vana jahimees Aivar koos abilistega oli valmistanud sedavõrd maitsva roa, et esialgne degusteerimine lõppes kõigile soovijatele korraliku kõhutäiega.

Õhtul saabus laagrisse noorkotkaste ja kodutütardega kohtuma Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi, kes rääkis kaitseliidu tähtsusest, meenutas keerulisi aegu, mil Eesti riik taastati ja jutustas enda teest sõjaväelasena. „Kaitseliit on vabatahtlik organisatsioon, siia kuuluvad inimesed, kes ei ole selleks sunnitud, see tähendab, neil on kõrge motivatsioon. Mida rohkem on inimesi, kes soovivad kaitseliidu kaudu olla kasulikud oma riigile, seda tugevam meie riik on,“ kinnitas Ühtegi Kaitseliidu üht aluspõhimõtet.

Noorte Kotkaste Järva maleva pealik Karin Allik on noortega tegelenud üheksa aastat. Tema sõnul tõmbab töö noortega just sellepärast, et noored võtavad kõike innuga, nad on harjunud olema laagrites ja neil on sära silmis. „Noortele meeldib teha ja proovida erinevaid asju, nagu näiteks siin laagris on selleks jahindus. See avardab nende maailmapilti ja nad imevad siit saadud positiivse kogemuse käsnana endasse.“     

TEKST JAANUS VAIKSOO