Järvamaa Jahindusklubi sai 50-aastaseks

Järvamaa Jahindusklubi sai 50-aastaseks

3781
Järvamaa jahindusklubi sai 50-aastaseks.

25. märtsil kutsus Järvamaa Jahindusklubi juhatus 50 aasta tähistamise puhul klubi „veteranid“ vastuvõtule.

Pidupäev algas varakult Järvamaa Jahindusklubi ruumides Paides, kuhu oodati eelkõige klubi asutamisega seotud isikuid. Esimesed külalised saabusid juba kella kümneks.

Õige pea oli maja inimesi täis. Kohtusid mehed, kes polnud aastaid üksteist näinud ja kaua aega klubihoones käinud. Uudistati klubiruume, mis on osaliselt värskelt remonditud. Uuriti vanu fotosid, mis pidupäevaks välja otsitud ja seintele pandud.

Kell 11.00 kostus üle maja jahisarve võimas heli, seejärel suunduti saali.

Päeva juhatas sisse endine klubi juhataja ja juubelipäeva peojuht Arvi Luuk. Järgmiseks võttis sõna EJSi tegevjuht Tõnis Korts, kes viis mõtetes kõik tagasi klubi ajalooradadele. Seejärel pidas kõne klubi esimees Mati Hõbemägi. Kui tema tervitus kuulatud, õnnitleti uue ameti puhul klubi värsket tegevjuhti, Lauri Ellrami.
Järgmisena alustati teenekamate jahimeeste tunnustamist.

Tänukirju ja ilusaid jahiveste jagus paljudele, kuna klubis on hulga tegusaid jahimehi, kes vajavad tunnustamist. Oli märgata ka vanemate inimeste silmis pisarat, mille tõi esile just see tunnustus ja meelespidamine, mis neile osaks sai.

Kui soojad sõnad kuulatud, löödi kokku pokaale ja maitsti suupisteid. Muidugi ei puudunud ka laualt jahimeeste endi valmistatud suitsukobras ja suitsuvorst. Juttu jagus veel tundideks.

Õhtul jätkus pidu Veski-Silla restoranis Türi-Allikul, kuhu tuli kokku 150 külalist.

Pidu algas õnnitluste edastamisega Eesti Jahimeeste Seltsi poolt. Kõnet pidas president Margus Puust. Sõna võtsid ka Järva jahindusklubi esimees Mati Hõbemägi ja klubi tegevjuht Lauri Ellram. Uus tegevdirektor kõneles veidi endast, jahindusklubi tuleviku plaanidest ja tänas oma abilisi selle suure peo korraldamise eest, mis oli ühtlasi tema esimesi tööülesandeid uuel ametikohal.

Seejärel alustati teenekamate ja tublimate jahimeeste autasustamist. Kokku tunnustati päeva jooksul ligi 50 jahimeest, meeles peeti nii noori kui vanu ja samuti said tänukirjad ka kaks jahinaist.

Õhtu jätkus pokaalide kokkulöömisega ja õnnitluste jagamisega. Söödi maitsvat pidurooga. Varsti tuli lavale särtsakas ansambel Laine. Ei möödunud palju aega, kui tantsuplats täitus peolistega. Tantsukeerutamise vahele said sõna kohalike jahiseltside esimehed. Õhtu jätkus tantsides, mänge mängides ja ka lauldes.

Kokkuvõttes oli üks ääretult meeleolukas ja tähendusrikas pidupäev, mis tõi kokku Järva jahimeeste pere ja jääb kindlasti kauaks kõigile osalejatele meelde.

Loo autor: Kairi Reinvart