Jahitrofeede näitus Rohuaia lasteaias

Jahitrofeede näitus Rohuaia lasteaias

2824
Vaade näitusele. Fotod: Jaanus Vaiksoo

25. märtsist kuni 7. aprillini on Rakvere Rohuaia lasteaia aatriumis avatud jahitrofeede näitus.

Rakvere jahindusklubi on trofeenäitusi korraldanud pool sajandit. Seekord toodi Rakverre hindamiseks 333 trofeed, millest suur osa on ka näitusel eksponeeritud. Suurem osa trofeesid on pärit Ida- ja Lääne-Virumaalt ning Järvamaalt.

Näituse korraldamine lasteaias on ehk üllatav, kuid Rakvere Jahindusklubi juhi Jaan Villaku sõnul väga hea ja õige valik: „Ma ei uskunud, et Rakveres on nii ilus koht. Trofeenäituste üks eesmärk on trofeede hindamine, teine eesmärk on metsaelu tutvustamine, õpetada lastele juba maast madalast säästlikku eluviisi, et järelkasv saaks aru looduse toimimisest. Inimese surve loodusele on väga suur. Jahimees on looduse üks kõige suuremaid hoidjaid ja kaitsjaid. Suur tänu Rohuaia lasteaiale selle võimaluse ja koostöö eest näitust korraldada!“

Näitust aitasid üles seada ja ehitada Mäetaguse jahiseltsi jahimehed Martin Mägi, Meelis Mägi ja Meelis Kallavus. Avamisel tunnustas EJS-i tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe Rakvere jahindusklubi väga head tööd näituse korraldamisel ja trofeede hindamisel. Kohe olid ka esimesed lasteaiarühmad ulukitrofeesid (sarvi, nahku, koljusid ja topiseid) uudistamas.

Lääne-Virumaa tuntud looduse- ja jahimees Peeter Hussar jagas lastele teadmisi, millised loomad meie metsades elavad. Laekvere jahimeeste ühingu naiskütt Kadi Väärsi korraldas lastele jälgede ja nahkade tundmise mänge. „Kuna laps on loomult uudishimulik, siis kõige parem ongi läbi mängu loodust tutvustada,“ selgitas Kadi, kes isegi on lapsest peale jahil käinud nii vanaisa kui ka isaga.

Trofeenäitus jääb avatuks 7. aprillini. Jahimeestele teadmiseks, et korraldajad viivad ise trofeed Põltsamaale üleriigilisele näitusele ja toovad sealt ka tagasi.

Kõik, kelle trofeed on praegu Rakveres näitusel, saavad need hiljem ka Rakverest kätte.