Jahitrofeede mõõtmise uus hooaeg on alanud!

Jahitrofeede mõõtmise uus hooaeg on alanud!

280
Trofee hindamine Põlvamaal. Foto: Anne Reitel

EJS-i veebilehe trofeede alateemas on avaldatud uue biomaterjali mõõtmishooaja (mõõdetud alates 2023. a juulikuust) tulemused. Tabel täieneb jooksvalt sedamööda, kuidas mõõtmisi lisandub.

Uute trofeemõõtmiste registri leiab siit. Tabeli hetkeseis kajastab Põlvas, Tallinnas ja Tartus toimunud individuaalseid mõõtmisi.

Põdra- ja metskitsesarvi on biomaterjali mõõtmispäevade raames mõõdetud oluliselt rohkem, kuid koondtabel kajastab tulemusi alates teatud parameetritest. Sokusarvedest on tabelis vaid need, millel on lisaks teistele kohustuslikele parameetritele mõõdetud ka sarve maht ja põdrasarved on tabelisse kantud alates punktisummas 230.

Hea trofeeomanik, kui sa ei leia tabelist oma trofee andmeid, kuigi tead, et see peaks olema  mõõdetud, siis võta ühendust aadressil kabliku@gmail.com (Anne Reitel). Samuti võta ühendust, kui leiad oma andmetes vea.

Hea trofeeekspert, kes sa oled uue mõõtmishooaja jooksul juba jahitrofeesid mõõtnud, kuid sinu töö juuresolevas tabelis ei kajastu, võta palun samal eelmärgitud aadressil ühendust ja toimeta esimesel võimalusel minuni hindamisprotokollid, et saaks tulemused arvele võtta ja registrisse lisada.

Tegusat tööaastat trofeemõõtjatele ja jahimeestele!

Anne Reitel
CIC-i STJ kohtunik
Eesti jahitrofeede registri sekretär