Jahiselts Gustav avas uue jahihoone

Jahiselts Gustav avas uue jahihoone

4518
Gustavi jahimaja, 2012. aastal ehitatud, sai Puurmani valla aasta teo auhinna. Fotod: EJS

25. mail pidas jahiselts Gustav hooajalõpupidu, mis seekord kujunes seltsile eriti oluliseks – avati uus kõrvalhoone kompleks, kus on nüüd olemas kõik tarvilik kütitud ulukite käitlemiseks.

Seda hoonet ootasid Gustavi jahimehed pikisilmi. Õiget kohta ulukite nahastamiseks, tükeldamiseks ning hoidmiseks tegelikult ei olnud. Nüüd on see mure lahendatud ja võib uuele jahihooajale rahuliku südamega vastu minna. Jahiselts on ühiste jõududega loonud endale mugava kodu. Juba 2012. aastal valmis uus jahimaja, kus on avar saal, köök, saun ning üleval toad kaugeltnurga meestele, kes nädalavahetuseks jahile tulevad. Jahimaja üüritakse soodsalt välja ka vallarahvale pidude ja ürituste korraldamiseks.

Kogukonna edulugu

Kõrvalhoone avamise peo juhatas sisse Gustavi jahiseltsi juhatuse esimees Kalev Kurs, kes rääkis, kuidas ehitus kerkis – tänu Euroopa rahastusele ja jahiseltsi enda olulisele panusele. Põhiliseks ehitustööde teostajaks oli ehitusfirma Wesico, mille juht on seltsi oma jahimees Anti Mölter. Kuna Kalev Kurs on ka laulumees, oli ta toonud avamisele Tabivere meesansambli „Mehed mandrilt“ koos juhendaja Liia Koortsiga. „Nii see elu päevast päeva läeb…“ laulsid mehed ja Eesti Jahimeeste Seltsi nimel tervituseks sõna saanud juhatuse liige Jaak Volmer kinnitas, et sellised suured asjad ei sünni tühjale kohale: „Peab olema meeste vaheline klapp, peab olema hea klapp kohaliku kogukonnaga. Sellise hoontekompleksi valmimine on kogukonna edulugu. Kuid edulugu on kogu Eesti jahinduse terviklikuna hoidmine, mis on muutnud meid täna tugevaks. Me suudame ise oma asjad korras hoida, nii et riik on jahinduse korraldamisel usaldanud initsiatiivi EJS-i kätte. Usaldusest on saanud vastutus ja kogukondlikkus on ainus võimalus see vastutus välja kanda.“

Jahiselts Gustav asub Puurmani külje all Kirikuvalla külas oma jahimaade keskel. Jahimaja on ehitatud vanale Kribi talukohale, selle krundi müüs seltsile sümboolse hinna eest seltsi oma jahimees Arvi Pettai. Juhatuse liikmed Sven Rumvolt, Toomas Juhkam, Kalmer Holm ja Kalev Kurs räägivad seltsi igapäevaelust. Jahiselts Gustav asutati 6. juulil 1998. Praegu kuulub seltsi 62 jahimeest, jahimaid on üle 22 tuhande hektari, millest üks külg piirneb Alam-Pedja looduskaitsealaga.