Jahiselts Bubo tähistas juubelit

Jahiselts Bubo tähistas juubelit

3935
Ekskursiooni Bubo ajalukku viis läbi Tõnis Türna (seljaga). Foto: Tõnis Korts

12. augustil kogunesid mehed ja naised väärikasse Alatskivi lossi, et tähistada pidulikult jahiselts Bubo veerandsajandat juubelit. EJSi poolt viis juubeliõnnitlused ja kingitused kohale tegevjuht Tõnis Korts.

Väga põneva ekskursiooni Bubo biograafiasse tegi seltsi tänane juht Tõnis Türna. Sellest loost tuli väga selgelt välja tõsiasi, et kui jahimehed seavad ühiselt tsunfti kasu kõrgemale oma kaukakasust, tekib koostöö ja sõpruskond, mis on sisuliselt võitmatu.

Piduseltskond kogunemas lossi ees. Foto: Tõnis Korts

Bubo sündis tänu kohalike meeste tarkusele ja oskusele kasutada ära ajaloolist hetke, mis tänu Eesti muutuste keerisele oli tekkinud. Tänu kogenud ja karismaatilise jäägri Lembit Türna, metsaülema Kaupo Kautsi ja teiste abiliste tegevusele pandi tollal tänaseni toimivale koostööle alus.

Jahiselts Bubo on seltsina EJS-i liige Tartumaalt. Selts sündis algselt metsatöötajate jahiühinguna 1992. aastal ja nimetati seltsiks 1999. aastal. Bubo jahiseltsis on liikmeid poolsada ja jahimaid 17 460 hektarit. Sellega ollakse Tartumaa üks suurimaid jahipiirkondi.

Palju õnne Bubo liikmetele kogu EJS-i pere poolt ja loodame, et nimeväärilist tarka toimetamist jätkub ka järgmiseks veerandsajaks aastaks.