Jahimehed tutvustasid turupäeval väärtuslikku jahisaaki

Jahimehed tutvustasid turupäeval väärtuslikku jahisaaki

873
Pärsama jahiseltsi noored Marta ja Kertu olid isa Kennar Lõhmuse abiga kokku pannud hirvesarvedest osavusmängu. Fotod: SJS

Laupäeval toimus Saaremaa Toidufestivali raames Suur Turupäev Kuressaare kesklinnas. Teiste saarlastest väiketootjate kõrval oli sel aastal väljas ka Saarte Jahimeeste Selts, et tutvustada turupäeva külastajatele, mida kõike head on metsast võimalik hankida, rikastamaks meie igapäeva toidulauda.

Tänavuse jahiaasta moto on väärtusa jahisaaki. Saare maakonnas on kokku 25 jahiseltsi, kellest seltsi kuulub 20. Enamus jahiseltse on välja ehitanud kaasaegsed ulukite esmakäitluskohad ja seetõttu on võimalik pakkuda väärtuslikku jahisaaki järjest rohkem oma kogukonnaliikmetele. Turupäeval valmistasid jahimehed kõigile soovijatele värskelt küpsetatud hirve maksa ja südant.

Lisaks pakkus Pihtla jahimees Jüri Kaju kõigile huvilistele võimalust oma käega katsuda tema kollektsiooni kuuluvaid erinevaid pargitud ulukinahku ja proovida karusnahast tooteid.

Pärsama jahiseltsi noored Marta ja Kertu olid isa Kennar Lõhmuse abiga kokku pannud hirvesarvedest osavusmängu. Igale täpsuskütile oli Saaremaa DeliFoodi poolt tunnustuseks kohuke. Mäng oli tehtud hirvede leidsarvedest, milliseid on võimalik igal loodushuvilisel kevadel metsas jalutades leida.

Suur Turupäev jahimeeste ja külastajate vahel möödus sõbralikus ja mõnusas õhkkonnas ning saime hulgaliselt positiivset tagasisidet. Juba sel laupäeval, 17.septembril, ootavad Saaremaa külaseltsid endale külla, et pakkuda külastajatele ulukilihast valmistatud roogasid. Rohkem infot leiab siit.

Suur tänu jahimeestele, kes meiega oma jahisaaki jagasid – Andres Maripuu, Jürgen Tamm, Kristel Hani, Marek Raud, Muhu Jahiselts, Olav Etverk, Vilmar Rei, Saare Uluk OÜ ja tänud ka Saaremaa DeliFood OÜ’le, kes lastele auhinnad välja pani.

Tänud kõigile kes jahisaagi väärtustamisel kaasa lõid!

Kaido Kaasik,
juhatuse esimees