Jahimehed teevad loomaaia sünnipäeval jäljekooli

Jahimehed teevad loomaaia sünnipäeval jäljekooli

1910
Foto: EJSi arhiiv

Tallinna loomaaed peab laupäeval 25. augustil oma 79. sünnipäeva! Sel puhul on ka Eesti Jahimeeste Selts kohal.

Päev on täidetud kella 10.00-st kuni 16.00-ni mitmesuguste loodushariduslike tegevustega:

 • Eesti Jahimeeste Seltsi esindaja loodus- ja jahimees Peeter Hussar pakub jäljekooli ning mõõduvõttu kaugushüppes (saab järele proovida kui kaugele mis loom hüppab).
 • Loomaaia infopunktides ajavad kell 11.00-15.00 silme eest kirjuks kaslaste mustrid, räägitakse šimpansitest, vaadeldakse kullimäe elanikke, uuritakse elevante ning vesteldakse jääkarudest.
 • Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering kutsub õppima tundma Eestis kasvavaid teetaimi ning maitsma neist valmistatud teed!
 • Balti Keskkonnafoorum õpetab, kuidas teha puhastusvahendit ja kehakoorijat.
 • Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks kutsub koomiksi töötuppa, mis toimub interaktiivses metsatelgis.
 • SA Lutreola kutsub naaritsapoegadele nimesid mõtlema ning kell 15.00 räägib naaritsate liigikaitsest loomaaia direktor Tiit Maran. Naaritsate keskkonnarikastamine koos kommentaaridega toimub ekspositsiooni aedikus kell 11.00 ja 13.00.
 • Kell 18.00 toimub kullimäel Ilvesetund, mida korraldab MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Selts koostöös MTÜ-ga Aasta Loom. Külalisi kostitab ilvesejuttudega Remo Savisaar, ilveste tervisemuredest looduses räägib lähemalt Eesti Maaülikooli loomaarst Aleksandr Semjonov, ilveste ronimistrikke demonstreerivad Aita ja Vello Vaher ning kuulutatakse välja Loomaaia Aasta Sõber 2018.

Loomaaia sünnipäeva puhul maksab pilet 25. augustil vaid 2 eurot!

Piletikassad on avatud kell 9.00-18.00 ja loomaaia territooriumil võib viibida kuni kella 20.00-ni. Läänevärava (Ehitajate tee 150) iseteeninduskassast saab pileteid soetada ka pärast kassade sulgemist.

Laste loomaaed töötab kell 10.00-19.00.

NB! Siseekspositsioonid on 25. augustil suletud.

Sünnipäevalise meelespea:

 • Kingitust ei ole vaja kaasa tuua. Kui siiski loomaaiale midagi kinkida soovid, rõõmustame iga väikese panuse üle tiigrioru projekti heaks, et meie amuuri tiiger Pootsman uue kodu saaks.
 • Kiireim viis järjekorravabalt loomaaeda pääseda, on soetada pilet internetist! Osta loomaia e-pilet siit. NB! Sooduspiletit hinnaga 1 euro saab osta internetist vaid 25. augustil.
 • Esmaabipunkt asub loomaaia põhjavärava (Paldiski mnt 145) juures.
 • Tea, et loomaaias ei ole üle 115 cm pikkustel lastel ega täiskasvanutel lubatud sõita jalgratta, tõukeratta, jooksuratta, rula, tasakaaluliikuri ja teiste sarnaste sõiduvahenditega. Võimaluse korral jäta need koju kui loomaaeda tuled. Mõlema sissepääsu juures saab rattaid loomaaias viibimise ajaks rattaparklasse hoiule jätta.