Jahimehed rajavad Pärnu tipptasemel lasketiiru

Jahimehed rajavad Pärnu tipptasemel lasketiiru

2785
Foto: EJSL

Pärnumaa jahimeeste liit kavandab Pärnusse Lauka tänavale laskekoolituskeskust, kus ühtlasi saaks korraldada maailma tipptasemel jahilaskevõistlusi.

Praegu alles projekteerimisjärgus lasketiiru ongi juba plaanitud esimene suurvõistlus: 2022. aasta mais toimuvad Pärnus Euroopa meistrivõistlused Compak Sportingu laskeharjutuses.

Pärnumaa jahimeeste liidu tegevjuht Eero Nõmm ütles Pärnu Postimehele, et ehitusega tehakse algust tuleval aastal ja lasketiiru avamine on kavandatud 2020. aastasse.

„Tahame keskusesse ehitada jahimeeste piirkonnaorganisatsiooni kontori- ja olmeruumid, laskeinstruktorite toad ja õppeklassi koos väikese ekspositsiooniga Eesti loomaliikide kohta,” loetles Nõmm.

Tulevases laskekoolituskeskuses on võimalik jahimeestel lihvida laskeosavust, sealjuures pole sihtrühmaks ainult kohalikud kütid, vaid kogu Balti regiooni jahimehed, kellel on soov laskmist harjutada ja eri jõuproovidel laskepordis võistelda.

Lasketiir koos taristuga rajatakse ligikaudu 20hektarisele maalapile, mis asub Fortumi Pärnu koostootmisjaama taga ja praegu kujutab endast võsastunud rabamaad.

Loe lähemalt Pärnu Postimehest.