Jahimehed paigaldavad 11 uut reflektoritega lõiku

Jahimehed paigaldavad 11 uut reflektoritega lõiku

1088
Tori-Sindi jahiseltsi eestvedamisel pandi paika selle aasta esimesed reflektorid. Fotod: Eero Nõmm

EJS-i projekt “Ulukid teel” üha laineb ning tänavu valmib vähemalt 11 uut reflektoritega piiratud maanteelõiku üle Eesti.

Eesti Jahimeeste Seltsi algatusel ja If Kindlustuse toel on teoks saamas uus ulukireflektorite mõjuuuring. Kuigi senine uuring kestab kuni 2023. aasta lõpuni, said osapooled innustust senistest headest tulemustest. Kõigele krooniks, andis oma rohelise tule If Kindlustuse otsus rahastada täiendavat reflektoritega piiratud maanteelõikude rajamist. “Selline otsus sündis teadmistest, et on hulk maanteelõike, kus kohalikele jahimeestele on täpselt teada toimunud suurulukite ja sõidukite kokkupõrgete kohad, nende arv ja hukkunud ulukite liigid,” selgitas projektijuht Urmas Salmu.

Kokku valmib 11 uut reflektoritega piiratud maanteelõiku üle Eesti. Piirkonniti saavatud uuritavateks Keila-Joa ümbrus, Jõhvi linnast väljuv lõik, Viljandi linna ümbruses 3 lõiku, Pärnumaal Sindi ja Tori vahel kolm lõiku ning Pärnu-Rakvere maantee esikümne kilomeetrid. Esimeste seas said reflektorid paika Tori-Sindi jahiseltsi eestvedamisel, samas kohe ka Sauga jahiseltsi aladel Rakvere maanteel. Jaanuari jooksul piiratakse reflektoritega kõik planeeritud maanteelõigud, mida saab kokku 13,1 km ulatuses.

“Läinud aastal lõppes Eesti maanteedel vähemalt 4500 metskitse ja 195 põdra elu, mida on küll vähem kui 2021. aastal, kuid saame seda kindlasti veelgi vähendada, olenemata sõidukite arvukuse kasvust või transiitliikluse tihenemisest teatud osal maanteedest. Et riigile anda üks võimalik meede, tuleb ka jahimeestel anda oma panus. EJS soovib siinkohal tänada If Kindlustuse julgeid otsustajaid tänu kellele on sarnaseid projekte võimalik teostada ja uuringutest vormistada riigile sisend täiendavateks otsusteks,” sõnas Salmu.

“Ulukid teel” projektist loe lähemalt siit.