Jahimehed osalesid teadlaste ööl

Jahimehed osalesid teadlaste ööl

376
Jahimeeste töötuba. Fotod: EJS

17. novembril toimus Pärnus Pernova loodusmajas teadlaste öö “Uudishimu sütitab”, kuhu olid kutsutud ka jahimehed.

Tänavune on juubeliaasta – 10 aastat tagasi, kui loodusmaja külastusteks avati, tehti seda teadlaste öö nn tähistaeva all.

Jahimeeste töötoas oli huvilistel võimalus tutvust teha erinevate ulukite nahkade, koljude ja sarvedega. Ka arutati huvilistega põhjalikumalt selle üle, et miks tänapäeval jahimeest ja jahipidamist üldse vaja on. Jutuks olid jahimeeste tegevused, millega nad looduskaitset toetada saavad. 

Sündmuse avas aga paneeldiskussioon Pärnu linnaloomadest, lindudest, väikeimetajatest ja putukatest. Panelistideks olid ornitoloog Mati Kose, keskkonnahariduse spetsialist Kalle Kõllamaa ja EJS-i projektijuht Urmas Salmu.

Lisaks linnaloomadele tõusis teemaks ka ulukid teel seoses Pärnu-Uulu uue 2+2 maanteelõigu tarastamisega. Arvestades 2019. aastal kinnitatud Keskkonnamõjude hindamise aruannet, peaks kaasnev mõju ulukitele olema väheoluline. Kas nii saab olema ka tegelikkuses, selles oli küsimus.

Küsimusi oli ka reflektorite toime ja uuringu kokkuvõtete kohta. Vastuseid jagades lähtus Urmas senisest kogemusest. Mõttevahetus oli elav ja võinuks jätkuda pikemaltki, kuid ajalimiit tõmbas joone vahele.

Täname Pernova Loodusmaja kutse eest!