Jahimehed osalesid maamessil

Jahimehed osalesid maamessil

674
Fotod: Margit Ott

Äsja lõppenud Baltikumi suurimal messil ‒ maamessil osales ka EJS-i delegatsioon.

Osavõtvaid ettevõtteid loendati ligi 450, mis tegelevad enamasti põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse valdkonnas. Kokku tuli osavõtjaid üheksast riigist. Juba teist aastat osales messi A-hallis ka Eesti Jahimeeste Seltsi delegatsioon ‒ Urmas Salmu, Margit Ott, Peeter Hussar ning väliseks abijõuks „Studio Viridis“ ja Val Rajasaar, kelle slogan „Metsloomal on alati peatee“ on laiema avalikkuse ees asunud juba oma elu elama.

Messiboksi kujunduse peatelje moodustasid eri projekte tutvustavad plakatid, reflektoriga maanteepost ja messi “ristteele“ paigutatud suur märk „Metsloomal on alati peatee“. Möödujad said vaadata telerist mitmeid salvestatud ulukiõnnetuste videoid, If Kindlustuse toel valminud saatelõike ulukitõkke reflektoritest (Kanal 2 saatest „Roolivõim“) ja muud informatiivset.

„Külastajate hulgast peegeldus tubli osakaal jahimeestest, aga ka lihtsalt maainimestest nagu paljud endid tutvustasid. Meeldiv oli noorte huvi eluslooduse toimimise vastu. Milline on jahinduse roll loomastiku kaitsel ja alles siis küttimisel või kuidas saada jahimeheks ja mida üldse tähendab olla jahimees, tuli selgitada meie koolitusjuhil Peeter Hussaril ja ka teistel esindajatel,“ selgitas projektijuht Urmas Salmu.

Tõsist huvi pälvisid ka topised. Esindajatel oli tublisti selgitamist millised neist on šaakal, keda peeti rebaseks või lihtsalt koeraks, siis nugis, tuhkur ja lõpuks ka mink, keda peeti naaritsaks. Kes jaksas, viis endaga kaasa ka Eesti Jahimehe ajakirjade numbreid.

„Jagades ulukiõnnetuste ennetamise kleebiseid, kus on info Häirekeskuse numbrist 1247, saime selgust, et seda numbrit paljud ei teagi. Endiselt arvati, et sel puhul tuleb helistada 1313, seega tuli nüüd uuendada nii numbriteavet kui põhjuste olemust – miks on õnnetustest vaja teavitada. Hea oli tõdeda, et meid mõisteti ja nõustuti edaspidi lisaks ka helistama 1247-le,“ tõdes Salmu.

Kui Maamess on ennekõike erialainimeste ja maamajanduse kui ühe suurima majandusharu esindajate kohtumispaik, siis jahindus on selles kontekstis, vähem või rohkem, aga kindlasti kõiki osapooli puudutavaks lüliks.