Jahimehed on sel hooajal küttinud 1004 metssiga

Jahimehed on sel hooajal küttinud 1004 metssiga

2312
Metssead. Foto: Raimo Soomre rajakaamera

31. augusti seisuga on jahimehed küttinud 1004 metssiga. Lisaks on surnult leitud ja maetud 26 isendit ning tauditunnustega hukatud 9 isendit.

Keskkonnaamet kinnitas septembris sigade Aafrika katku ohjamiseks metssigade kohustuslikuks küttimismahuks 5575 isendit.

Nii Saaremaa kui Hiiumaa jahimehed on metssigade küttimisel olnud senini kõige aktiivsemad. Saaremaal on kütitud 326 metssiga ning Hiiumaal 300. Väikseim küttimisaktiivsus on endiselt Jõgevamaal (3 isendit) ja Põlvamaal (11 isendit), kus metssea asurkond on seakatku tõttu väga hõredaks jäänud. Enim on jahimehed küttinud kesikkulte (266) ning -emiseid (261).

Möödunud kuul kütiti kokku 194 isendit. Sel jahihooajal oli kõige aktiivsem küttimine märtsis, mil kütiti 339 metssiga.

Tabel: Keskkonnaamet

Sigade Aafrika katku leviku piiramise eesmärgil võib jahieeskirja järgi metsseale pidada aasta ringi varitsus- või hiilimis- või ajujahti. Küttimismahtude täitmise jälgimist ja jahimeestele pandava ülesande ajakohastamist teostab Keskkonnaamet koostöös Keskkonnaagentuuri, Keskkonnainspektsiooni ning Veterinaar- ja Toiduametiga. Metssigade küttimisandmete aruanded avaldatakse igakuiselt Keskkonnaameti kodulehel.