Jahimehed on katkuleviku piiramiseks küttinud ligi 6000 metssiga

Jahimehed on katkuleviku piiramiseks küttinud ligi 6000 metssiga

2683
Foto: Flickr

Keskkonnaameti poolt määratud kohustuslikust küttimismahust (7557 metssiga) on jaanuari lõpu seisuga küttinud jahimehed 5944 isendit. Lisaks on leitud 240 isendit hukkununa ning 38 hukati seakatku tunnuste tõttu.

„Metssigade küttimine on jahimeestel kulgenud plaanipäraselt,“ selgitas EJSi tegevjuht Tõnis Korts. “Ehkki arvukus on katku tõttu jäänud hõredaks ja jahipidamine seetõttu töömahukam, on küttimisel suureks abiks maha sadanud lumi,” lisas ta.

Enim on kütitud metssigu Saare maakonnas (1796 isendit), kuhu mullu ka seakatk levis. Lisaks on rohkelt metssigu kütitud Hiiu- (1281 isendit) ja Lääne maakonnas (906 isendit).

Küttimismahu protsendi on ületanud Võrumaa jahimehed, kus avastati aasta algul uus katkulaine. Samuti on metssigade küttimise mahu katkuleviku piiramiseks ületanud Valga-, Tartu-, Järvamaa jahimehed.

Veterinaar- ja toiduameti andmetel on 5. veebruari seisuga tuvastatud 75 seakatku nakatunud isendit, neist 66 olid kütitud isendid ning 9 leiti hukkununa. Enamik seakatku leide on endiselt tuvastatud Saaremaal.

Tabel: Keskkonnaamet