Jahimehed kutsuvad looduse päeval külla!

Jahimehed kutsuvad looduse päeval külla!

1999

18. augustil kutsuvad mitmed jahiseltsid Eesti looduse päevale, kus tutvustatakse tänapäeva jahindust, näidatakse topiseid ja minnakse metsaelu kaema.

Kuna Eesti Jahimeeste Selts on tänavu nimetanud „Jahindus on looduskaitse“ aastaks, siis sellest lähtuvalt saavad jahimehed üle Eesti jahindust kui praktilist looduskaitse meedet kõigile tutvustada. Jahimeeste osaluse idee on looduse- ja jahindusesõpru kutsuda jahimajadesse üle Eesti, rääkida tänapäeva jahimeeste tegemistest (tutvustada jahimaju ja tegevusi) ning metsas toimuvast (nt läbi rajakaamerate) ning võimalusel viia ka metsaradadele (nt söödaplatsi, rajakaamera juurde).

Eesti Jahimeeste Seltsist osalevad Eesti looduse päeval:

 • Lääne-Virumaal võtavad huvilisi Vihula jahimajas vastu Haljala jahiühistu jahimehed. Ülevaate saab jahimeeste tegevustest, tänapäeva jahindusest, näidatakse rajakaamerate pilte, topiseid jms. Samuti saab huvi korral jahimeestega minna söödaplatsile. Looduse päev kestab Vihula kella 10st 13ni. Info: Peeter Hussar, tel 514 5123.

   

 • Harjumaal korraldab Ääsmäe jahiselts oma jahimajas looduse päeva, kus huvilistele räägitakse tänapäeva jahindusest. Ülevaate saab ka jahimeeste tegemistest, metsaelust jms. Loomulikult saab jahimajas näha ka erinevaid topiseid ja trofeesid. Info: Madis Liiväär, Tel. 5647 9050
 • Pärnumaa Aruvälja jahiselts kutsub oma jahimajja (aadressil Põhara küla Pärnu linn Pärnumaa). Näha saab jahitrofeesid, topiseid ning uurida jahimeeste tegevuste kohta. Jahimaja on avatud terve päev. Info: Jaanus Põldmaa +372 506 2246
 • Raplamaa Valtu Jahiselts kutsub oma jahimajja loodus- ja jahindushuvilisi. Kuulata saab jahimeeste tegevustest, metsaelust ja näha saab ulukite topiseid jms. Info: Viktor Reino, +372 5656 9013.

   

 • Hiiumaal on külastajatele avatud HJS Kõrgessaare jahimaja (aadressil Kaalumaja, Napi küla, Hiiu vald, Hiiu maakond). Toimuvad jahimeeste ja metsaelu tutvustavad vestlused. Jahimaja avatud kell 11.00-16.00. Info: tel. 508 8618.
 • Läänemaal osaleb Eesti Jahimeeste Seltsi delegatsioon Erametsaliidu ja Erametsakeskuse kogu pere metsapäeval. Metsatelgis räägitakse jahindusest, näidatakse erinevaid topiseid ja nahku. Täpsema info leiab siit

   

Oodatud on kõik huvilised. Osalemine on kõigile tasuta.

Info täieneb! Vaata täpsemalt ka EV100 lehelt või Facebookist.