Jahimehed küpsetasid pidupäevalistele pannkooke

Jahimehed küpsetasid pidupäevalistele pannkooke

3001
Tihemetsa jahiselts. Foto on illustatiivne
 

Kilingi-Nõmmes küpsetasid Tihemetsa jahiseltsi liikmed iseseisvuspäeva hommikul pannkooke, pakkudes neid riigi juubeli hommikul kõigile, kes Saarde vallakeskusesse sattusid.

Jahiseltsi esimees Väino Lill rääkis Pärnu Postimehele, et varahommikul käisid seltsi liikmed Rehemaa rabas, tervitasid päikesetõusu, tegid lõket ja keetsid teed.

Saarde kihelkonnast vabadussõjas langenud sangaritele püstitatud monumendi juures kõneles Saarde vallavanem Indrek Talts, Kaitseliidu liikmed demonstreerisid oma oskusi näidislahingus ja pidupäeva meeleolu väljendus nii saardelaste käes lipukestes kui rahvuslikes riietes või detailides.

“Oleme küpsetanud esimese tunniga juba üle 100 koogi,” rääkis Vaiga Lill, kes suurel välipannil kooke ümber pööras ja lisas, et kuni tainast jätkub, seni saab ka kooki.

Moosid olid jahimeeste kaasad ühes toonud oma keldrist ja nagu lapsed ütlesid, maitsevad koogid moosiga vabas õhus suurepäraselt.

Kuum õunamahl ingveriga andis ligemale kümnekraadises külmas kosutust, aga veel rohkem tegi hinge soojaks Tihemetsa jahimeeste ettevõtmine – nende kingitus “EV 100” auks kohalikule kogukonnale.

Vaata lähemalt Pärnu Postimehest.