Jahimehed ja maaomanikud pidasid Saaremaal ühisjahti

Jahimehed ja maaomanikud pidasid Saaremaal ühisjahti

2329
Saaremaa jahimeeste ja maaomanike ühisjaht. Fotod: EJS

Laupäeval, 30.novembril peeti Pärsama Jahiseltsi maadel Saaremaa jahimeeste ja maaomanike ühisjahti.

Traditsiooniliselt olid päevast osa võtma kutsutud Saaremaa Põllumeeste Liidu, Saaremaa Talupidajate Liidu ja Saaremaa Metsaühingu liikmed ning Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) esindus. EJSist osalesid president Margus Puust, tegevjuht Tõnis Korts ja juhatuse liige Jaanus Põldmaa.

Päeva alguses toimus rivistus, kus jahijuhataja Ilmo Torn viis läbi instruktaaži ja selgitas, keda võib küttida. Tervitussõnad lausus ka Saarte Jahimeeste Seltsi (SJS) esimees ja EJSi juhatuse liige Mati Tang.

Jaht läks igati korda. Jahikuninga tiitli ja sinna juurde kuuluva vastava kirjaga vesti sai koeramees Jaanus Põldmaa. See on SJSil väga hea praktika, et tavaliselt varju jäävad koeramehed konkureerivad ka jahikuninga tiitlile. Siit on ka teistel seltsidel võimalik eeskuju võtta.

Päev lõppes ühises vestluslauas Sassimajas. Tervitussõnad ütles EJSi president Margus Puust, kes rääkis jahinduse aktuaalsetest ja olulistest teemadest. Jahimeestel ja maaomanikel on ühiseid teemasid palju, mida koos arutada.

EJS tänab SJSi sellise traditsiooni ellu kutsumise ja hoidmise eest. Tihe suhtlemine organisatsiooni siseselts ning maaomanikega on äärmiselt vajalik. Üks efektiivsemaid viise on seda teha läbi ühise jahipäeva.

EJS ja SJS