Jahimehed ja maaomanikud kemplevad lasketiiru juurdepääsu pärast

Jahimehed ja maaomanikud kemplevad lasketiiru juurdepääsu pärast

2325
Pilt on illustreeriv. Foto: erakogu

Ida-Viru jahimeestele kuuluva Konju lasketiiru naabrusse maja ehitanud mees nõuab jahimeestelt üle oma maa mineva tee kasutamise eest hüvitist.

Toila vallas asuvasse Konju lasketiiru pääseb ainult üht teed pidi: avalikus kasutuses olevalt Konju-Voka teelt edasi mööda Nupsu kinnistu põhjapiiril kulgevat teed, kirjutab Põhjarannik.

Kuus aastat tagasi leidis Nupsu kinnistu omanik, et lasketiiru kasutajad tekitavad seda teed sõites tolmu ja müra, mis häirivad tema pere elu, ning hakkas juurdepääsutee kasutamist takistama.

Kuna omavahel kokkuleppele ei jõutud, pöördus MTÜ Ida-Viru Jahimeeste Selts lasketiiru omanikuna kaks aastat tagasi kohtusse, paludes määrata oma kinnistule juurdepääsuõigus. Selgituseks märgiti, et kõnealune tee on rajatud aastaid enne Nupsu kinnistu kinnistamist ja sinna elamu ehitamist ning et tiiru kasutavad peale seltsi liikmete ka politsei- ja piirivalveamet ning justiitsministeeriumi vanglate osakond; seal korraldatakse laskevõistlusi ning jahimehed täidavad suuruluki laskekatseid.

Loe lähemalt Põhjarannikust.