Jahimehed ja inspektsioon ei pea veelinnujahis küttimispiirangut mõttekaks

Jahimehed ja inspektsioon ei pea veelinnujahis küttimispiirangut mõttekaks

2122
Foto: Vesto Nõgel

Eesti jahimeeste selts ja keskkonnainspektsioon ei pea mõttekaks Eesti Ornitoloogiaühingu avalikku pöördumist kehtestada veelinnujahis küttimislimiit. Valdavalt välismaiste linnuküttide jahieetikat aitaks kõige tõhusamalt parandada teavitustöö ja spetsiaalne eksam ning keskkonnakomisjon plaanib jahiseaduse muudatust.

Ornitoloogiaühingu avalikule pöördumisele andis allkirja üle 2500 inimese. Pöördumises tehakse ettepanekud panna paika iga jahilinnuliigi küttimise mahud ja kehtestada maksimaalne ühe päeva jooksul kütitavate lindude arv jahipidaja kohta, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Jahimehed on veendunud, et valdkonnas, kus on keeruline teha järelevalvet, on käskudest-keeldusest olulisem teavitustöö.

“Me ju tänagi selle koolitusega tegeleme. Neil jahikorraldajatel, kes meil on, sellist kohustust ei ole, aga me ikkagi kohtume ja selgitame häid tavasid ja reegleid. Nemad tutvustavad neid omakorda jahikülalistele. See on tinginud olukorra, kus eelmisel hooajal enam rikkumisi ei olnud,” rääkis Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

Vaata lähemalt ERRist.