Jahimeeste kokkutulekust võtab osa ka 11 hunti

Jahimeeste kokkutulekust võtab osa ka 11 hunti

2336
Foto: erakogu

Eeloleval nädalavahetusel leiab Raplamaal Toosikannul aset jahimeeste kokkutulek, mille teeb kõige muu kõrval eriliseks Eesti suurima ja parima hunditopiste kollektsiooni esmaesitlus.

“Päike on meil juba ammu tellitud. Valisime norrakate variandi, see tundus kõige soodsam,” vastab seltsi tegevjuht Tõnis Korts naerdes Maalehe küsimusele kokkutulekul ees ootava ilma kohta. Ilus ilm on aga oluline, sest Toosikannule koguneb reedest pühapäevani umbes 5000 jahimeest, nende pereliiget ja sõpra.

Seekordse kokkutuleku peateema kannab nime “Seltsis on segasem” ning kolme päeva jooksul saab teoks ohtralt mitmesuguseid tegevusi – erialaseid ja rahvaspordivõistlusi, koolitusi, meelelahutust.

Kõige muu kõrval on tänavu vaatamiseks välja pandud Eesti arvukaim, 11 topisest koosnev Janno Langi hundikaavikute kollektsioon.

Lisaks sellele, et tegu on väga kvaliteetsete topistega, muudab kogu põnevaks asjaolu, et kõik susid on Janno Lang ise küttinud ja topisteks meisterdanud.

“Kokkutulek on juba ammu festivali mõõtmed võtnud ning seepärast on võimalik topisekollektsiooni ja kõike muudki uudistama tulla ka neil, kes jahimehed pole.

Kõik looduseinimesed ja jahimeeste sõbrad saavad väravas käepaela, mis võimaldab festivalialal vabalt ringi vaadata,” selgitab Tõnis Korts. Eesti jahimeestel on aastas kolm tähtsamat sündmust: kolmekuningapäev, jahimeeste kokkutulek ning jahirahu väljakuulutamine.

Vaata lähemalt Maalehest.