Jahikampaania oli edukas!

Jahikampaania oli edukas!

282
FACE president Torbjörn Larsson keskkonnavolinikule Virginijus Sinkevičiusele üle 360 500 allkirja. Foto: FACE

Peaaegu aasta kestnud FACE kampaania “Sign for hunting” on lõppenud allkirjade üleandmisega keskkonnkomisjonile ning selle võib lugeda edukaks.

“Tahaksime võtta selle võimaluse ja tänada igaüht, kes kampaaniat toetas, kes allkirja andis ja tänu kellele see kampaania edukas oli. Viimastel nädalatel jõudis meieni lausa kümned tuhanded allkirjad,” sõnas FACE tegevjuht David Scallan.

Scallan rääkis, et kampaania tulemuste üle ollakse uhked. „See näitab jahimeeste ja jahikogukonna tugevust. Jahimehed ei seisa tegevusetult, kui kehva seadusandlust peale surutakse. Jahimehed on rääkinud valjult ja selgelt. Me tahame, et Euroopa instantsid liiguksid eemale trendist leida vigu jahipidamises, selle asemel peaksid nad tunnistama jahipidamise väärtust bioloogilises mitmekesisuses ja kultuuride ühendamises kogu Euroopas,“ rääkis Scallan.

See oli esimene jahinduslik kampaania Euroopas, kus kokku koguti 360 500 allkirja. Seda on tunnustatud mitmete poliitikute poolt Brüsselis, sh ka Euroopa Komisjonis. Kampaania üleandmine toimus parajasti ajal, mil käivad debatid uue looduse taastamise seaduse üle. 15. juunil elas looduse taastamise seadus üle tagasilükkamise (ENVI komisjonis), kus FACE kampaaniale viidati palju. See seadus sisaldab ka head ettepanekut väikeulukitele Euroopas.