Itaalias levib seakatk, selle tõrjumiseks ehitatakse tarasid

Itaalias levib seakatk, selle tõrjumiseks ehitatakse tarasid

722
Foto: Algy O'Connell/Flickr

Põhja-Itaalias on pooleteist kuuga seakatku nakatunute arv tõusnud 46-ni. Sigade Aafrika katku (SAK) tõrjumiseks on hakatud kiirteede äärde ehitama tarasid.

25 SAK positiivset metssea rümpa leiti Alessandria provintsist ning 21 SAK positiivset Liguria piirkonnast. Spetsialistid on täheldanud viimastel nädalatel SAK positiivsete juhtumite mõningast tõusu, kirjutab Pigprogress.

Enamik katkujuhtumeid on tuvastatud samast tsooni piirkonnast, mis on võrdlemisi mägine ala. Seni pole tuvastatud ühelgi koduseal seakatku.

Seakatku puhangute kontrolli alla saamiseks on Itaalia võimud otsustanud luua tarad kiirteedele, mis kulgevad põhjast lõunasse. Nii saaks tsooni piirkonna taraga piirata. Selle projekti raames valmib 116 km pikkune tara. See peaks täielikult valmis saama selle aasta suveks. Tarastamise paigaldamiseks läheb vaja 400 töötajat ning kogu projekt maksab 12 miljonit eurot.

Lisaks plaanitakse alustada samas piirkonnas suure hulga metssigade küttimisega. Jahimehed peavad koos koertega pidama jahti ning täitma neile pandud ülesande hävitada ligi 80% metssigade populatsioonist. Selle täitmiseks on lubatud pidada jahti ka öösel termokaamerate abil.