IN MEMORIAM Hans von Stackelberg

IN MEMORIAM Hans von Stackelberg

744
Foto: erakogu

Hans von Stackelberg
23.08.1924–29.11.2022

29. novembril lahkus meie hulgast 98 aasta vanuselt Hans von Stackelberg – Eesti Jahimeeste Seltsi sõber ja tulihingeline toetaja, ajalehe Jahimees ja ajakirja Eesti Jahimees kirglik lugeja ning viljakas autor.

Elades Saksamaal, elas ta alati kaasa Eestimaa käekäigule, kus ta oli sündinud ja kus möödusid tema noorusaastad. Ta oli Jahimees suur tähega. Hans tundis läbi ja lõhki loodust ning loomi, tema aastakümnete pikkused jahikogemused olid hindamatu väärtusega ja neid jagas ta suurima rõõmuga ka Eesti Jahimehe lugejatega. Eesti Jahimeeste Selts andis välja kaks osa Hans von Stackelbergi raamatut „Koerad ja kombed jahinduses“. Ta tundis peenususteni jahikoerte hingeelu ja käitumismustreid ning oskas noortest kutsikatest kasvatada jahimehele kõige paremad jahikaaslased.

Hans ootas alati pikisilmi Eesti Jahimehe uut numbrit ja luges selle kaanest kaaneni läbi. Selle kõrval ei saa mainimata jätta, et ta oli Saksamaa vanima ja olulisema jahiajakirja Wild und Hund kõige pikemaajalisem tellija maailmas. Sel aastal oli Wild und Hund käinud vanal jahimehel järjepidevalt 85 aastat!

Igal aastal saatis Hans EJS-ile ilusa jõulukirja koos parimate jõulusoovidega. Ta ei unustanud kunagi Eestit ja Eesti jahindust.

Eesti Jahimeeste Selts ja ajakiri Eesti Jahimees mälestavad head sõpra ja mõttekaaslast Hans von Stackelbergi.

JAGA