IN MEMORIAM August Järvelaine!

IN MEMORIAM August Järvelaine!

1380

IN MEMORIAM
AUGUST JÄRVELAINE
28.04.1945‒30.11.2022

Kihelkonna jahimehi on tabanud raske kaotus. Just kui tammepuu, murdus jalalt meie hea jahikaaslane ja sõber August Järvelaine. See on nii ootamatu ja uskumatu, aga head inimesed lähevadki nii.

August oli pikka aega jahiseltsi esimees ja juhatuse liige. Ta on olnud paljude meie jahimeeste esimeseks õpetajaks. August oli veel tolleaegne jahimees, kui Saaremaal ei olnud meie suuri jahiloomi ja kütiti vaid jäneseid ja rebaseid. Samuti on Ta noorena ühed damasseri rauad omalaetud paukudega lõhki lasknud. August oli see, kes tegi meile selgeks jõulurahu tähenduse. Tema huumoriga öeldu noortele jahimeestele, et: „lambad, tehke endale metsad selgeks“ on sügava tähendusega ka tänapäevalgi. Augusti kaasabil on meil traditsiooniks saanud igaaastane veebruarikuu jaht hagijatega.

Augusti kaasabil sai uuele jahimaade kaardile ka vanarahva mälus olevad kohanimed, aga ise Ta seda kaarti oma silmaga ei näegi.  Augusti näidatud kohad mereääres, kus punane kala liigub, töötavad siiani. August oli väga uhke oma lastelaste üle, kellega käidi nii metsas kui kalavetel.

Hea sõber August, nüüd oled Sa igaviku metsaradadel ja parematel jahimaadel, aga mälestus Sinust ei kustu.

Sügav kaastunne poegadele Margusele, Margole ja Madisele! Lapselapsed on kaotanud väga hea vanaisa.

Sügavas leinas mälestavad jahikaaslased ja sõbrad,

Kihelkonna jahimehed

JAGA