Ilmus uus kodumaine loodusteemaline lauamäng

Ilmus uus kodumaine loodusteemaline lauamäng

3638
Loodusteemaline lauamäng on saaval suuremates jaekettides. Foto: Apollo

Uhiuus loodusteemaline kaardipõhine mäng “7 ühe hoobiga” aitab luua seoseid imetajate, lindude, putukate, roomajate, taimede ja puude vahel.

Nii nagu vahva rätsep, kes vendade Grimmide muinasloos tappis 7 kärbest ühe hoobiga, saab mängusõber kõigest ühe kaardipakiga lustida 7 erinevas mängus.

Ühes mängukarbis on 52 mängukaarti, mänguspikker ja mängujuhend. Mängud on erineva raskusastmega, seega leidub sobivaid mänge ka 5-aastasele. Mängud on: “Duell” “Ampsti”, “Mäluriin”, “Kes elab kauem?”, “Kes on raskeim?”, “Kellel on rohkem järglasi?” ning “Parim panus”.

“Lisaks omavahelistele seostele saab teada kes mida või keda sööb või kes on kelle vaenlane või parasiit,” selgitab Loovhoog OÜ juht Katre Merimäe. “Alati ei võida kõige suurem kiskja. Võita võib hoopiski väike parasiit, kes endast mitu korda suuremat looma toidulauana kasutab. Lisaks saab näiteks teada, kui vanaks elab rästik või mitu järglast on sipelgal.”

Mänguspikker annab ülevaate, kes on kelle vaenlane või kes või mis kuulub kaardil kujutatud looma toidulauale.

Mängu sisu loomisel olid abiks erialaspetsialistid ülikoolidest ja ametitest. Oma panuse andsid: vanemteadur Tiit Teder Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudist, Olavi Vainu Keskkonnaagentuurist/Matsalu rõngastuskeskusest, Kaarel Roht Eesti Jahimeeste Seltsist, doktorant Heli Kirik Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudist.

Mängukaarte kaunistavad ilmekad fotod, mille autoriteks on parimad Eesti loodusfotograafid: Arne Ader, Kaido Haagen, Remo Savisaar, Sven Zacek jt.

Lauamäng “7 ühe hoobiga” on saadaval Prismades, Selverites, Apollo ja Rahva Raamatu poodides ning mänguasja- ja muuseumipoodides.