Ilmus raamat kõigile loodusesõpradele

Ilmus raamat kõigile loodusesõpradele

2475

Äsja ilmunud raamatust „Karu. Eesti looduslood“ saab teada, kuidas karuema kavaleri valib, kuidas karud pulmi peavad, millal karupojad sünnivad, millist elu karu aastaringselt elab ja paljust muust põnevast Eesti pruunkarude elust.

Mais ja juunis peavad Eesti metsades elavad pruunkarud pulmi. Kui karudega looduses silmast silma kohtumised on üsna haruldased, siis just nüüd pulmade ajal on kõige suurem tõenäosus metsas karu kohata. Armuasjadega tegeledes on karude tähelepanu hajunud ja nad liiguvad palju ringi päevasel valgel ajal.

Raamatu „Karu. Eesti looduslood“ autor Vahur Sepp on elupõline metsamees, jahimees, kalamees ja loodusretkede juht. Ta on värvikas jutuvestja, kelle teadmistepagas loomade elust ja elutegevusest on imetlusväärne. Raamatusse on kirja pandud tõestisündinud haaravad lood inimeste ja metsaottide kohtumistest, mis on põimitud huvitava teabega karudest.

Kohtumised karudega on raamatusse pildistanud juba 8 aastat loodusfotograafiaga tegelenud auhinnatud fotograaf Kenno Kaupmees.

Raamat „Karu. Eesti looduslood“ on meeleolukas ja silmaringi avardav lugemine igale loodusehuvilisele.