Idahos kütitakse 90% osariigi huntidest

Idahos kütitakse 90% osariigi huntidest

856
Foto: Flickr

Ameerika Idaho senat kiitis heaks eelnõu, mille järgi lubatakse küttida hunte, kes ähvardavad talupidajate toimetulekut. Selle järgi võib küttida kuni 90% Idaho huntidest, et kaitsta kariloomi ja teisi põllumajandushüvesid.

Osariigi senaatori Mark Harrise sõnul on osariigis liiga palju hunte, tuues näite rantšopidajast, kelle vara hundikari ohustas, kirjutas The New York Times.

Idaho hundi kaitse- ja majandamiskava soovitab riigis säilitada hundipopulatsioonis vähemalt 150 isendit. Viimase loenduse andmetel on Harrise sõnul riigis 1556 hunti, kes hävitavad karjakasvatust ja elusloodust.

Eelnõu annaks riiklikule hundi majandamise fondile lisaeelarvet 190 000 dollari suuruses, et palgata huntide küttijad. Varasemalt oli Idahos huntide küttimiseks eraldatud juba 400 000 dollarit. Eelnõuga kaotataks ära ka küttimismaht, kui palju võib jahimees hunti küttida.

Senat kiitis eelnõu heaks ning see läheb nüüd edasi menetlemiseks riigi esindajatekojale.

Eelnõu toetajad väitsid, et hundid vähendavad ka hirvede ja põtrade arvu, tuues sellega riigile kaasa täiendava majandusliku lõivu.

Eelnõu vastu hääletanud seenatori Michelle Stenneti on jahimeeste kui töövõtjate juhtimine keeruline ning tema sõnul oleks see raha võinud paremini kulutada mujale, näiteks turismile.